Kar tatilinde öğretmene ek ders ücreti ödenir mi?

Kar tatili olan günlerde öğretmene ek ders ücreti ödenir mi?

Kar tatilinde öğretmene ek ders ücreti ödenir mi?

Öğretmenler kar tatili sebebiyle dinlenme imkanı buldu ancak tatilin ay sonunda maaşlara nasıl yansıyacağı konusu da kafaları karıştırıyor. MEB'in konuyla ilgili kararını merak eden öğretmenler için kar tatili sebebiyle okullar kapandığında Destekleme ve Yetiştirme Kurs (DYK)  ek ders ücretlerinin ödenip ödenmeyeceği ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

personel sağlık net'i instagramda takip edip daha fazla haber ve içeriğe ulaşmak için tıklayın

KAR TATİLİNDE DYK EK DERS ÖDENECEK Mİ?

Farklı tarihlerde konuyla ilgili olarak MEB'den görüş isteyen İl ve İlçe Milli eğitimMüdürlüklerine gelen cevap yazılarında, kar tatili olduğunda DYK ek ders ücretinin ödeneceği anlaşılmaktadır. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazının son kısmında, "... ilinizde bulunan eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin kar yağışı nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği söz konusu iş günlerinde destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında fiilen yerine getiremedikleri ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir.“ ifadesi yer almaktadır.MEB'in açıklamasından yola çıkılarak Destekleme ve Yetiştirme Kursları kar tatiline denk gelen öğretmenlere DYK ücretlerinin kesinti yapılmadan eksiksiz olarak ödeneceği anlaşılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 13:55YORUM EKLE
YORUMLAR
ertan
ertan - 2 ay Önce

iŞTE SAĞLIKCI VE SAĞLIK SEN FARKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.
BİR SAĞLIKCI OLARAK KULLANILMASI ZORUNLU OLAN ŞUA İZNİNDE DÖNER SERMAYE KESİLİR...... YILLIK İZİNDE DÖNER SERMAYE KESİLİR....................... HASTALANIRSIN VEYA İŞ KAZASI GEÇİRİRSİN HASTANEDE YATARSIN DÖNER SERMAYEN KESİLİR..............................ZATEN DÖNERDE KALMADI DA. NE DİYİM ALLAH BİLSİN. KİM BENİM VE ÇOCUKLARIMIN HAKKINI YİYORSA ZEHİR ZUKKUM OLSUN........

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

NE BU YA,HERKESİN DERDİ PARA.SAYGILARIMLA.

sadi sarı
sadi sarı - 2 ay Önce

adamlar tatıl yapıyo birde ek ders ücreti alıyor helal olsun egtimbirsen e saglıkcilar havasını alıyoo

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması