Kamudan ihraç edilenlerle ilgili soru önergesi

Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Kanun Hükmünde Kararnamelerle kamudan ihraç edilenlerle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın

Kamudan ihraç edilenlerle ilgili soru önergesi

KHK’ların yarattığı mağduriyetleri meclis gündemine taşıyan Akın, kamudan ihraç edilen şahıslara ihraç gerekçesinin açıklanmıyor olmasının nedeni nedir? diye sordu.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Kanun Hükmünde Kararnamelerle kamudan ihraç edilenlerle ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlandırması istemiyle soru önergesi verdi.

 Akın, Başbakan’a konuyla ilgili aşağıdaki soruları yöneltti;

Yayınlanan Kanun Hükmümde Kararnamelerle kamuda görev yapançok sayıda memur ihraç edildi.

Memurların görevlerinden uzaklaştırılmasında nasıl bir prosedür izlenmektedir?

İhracına karar verilen memurlar hakkında hangi araştırma ve soruşturmalar yürütülmüştür?KHK ile ihraçlarda hangi kriterler esas alınmaktadır? Somut dayanaktan yoksun olarak çok sayıda ihraçların olduğu iddiaları doğru mudur? 

Kamu işyerlerinde ihraç edileceklerin listeleri kimler tarafından hazırlanmaktadır?

Mağduriyetlerin yaşanmaması, ilgisiz ve suçsuz olanların da ihraç edilmemesi için önlem alınmakta mıdır?  Alınıyorsa yaygın bir mağduriyetin yaşanmasının nedeni nedir?

KHK olanağı kullanılarak AKP muhaliflerinin de ihraç edildiğine yönelik tespitlerimiz vardır. AKP muhalifi olmak, AKP’yi eleştiriyor olmak bir kişinin kamu görevinden ihracının nedeni olabilir mi? Bu hukuksuz uygulamaya son verilecek midir?

Kamudan ihraç edilen şahıslara ihraç gerekçesinin açıklanmıyor olmasının nedeni nedir?

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 18:36YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması