Kamu hizmetlerinin sunumuna dair genelge

Kamu hizmetlerinin sunumuna dair, 2018/13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlandı

Kamu hizmetlerinin sunumuna dair genelge

2018/13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Cumhurbaşkanlığından:

GENELGE
2018/13Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin öncelikli hedeflerindendir. Kamu hizmetlerinde hantallığa sebebiyet veren hususların ortadan kaldırılması, milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir.

Bu itibarla; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi, başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacaktır.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.
11 Ekim 2018

Recep Tayyip ERDOĞAN
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş odaklı çalışma
Vatandaş odaklı çalışma - 5 ay Önce

Devam edin vatandaş odaklı çalışmaya şimdi hiçbir memur kendisine sorumluluk almıyor elini taşın altına koymuyor neden bir düşünün bakalım sizin bu vatandaş odaklı çalışmanız yüzünden en ufak şeyler bile Ambulansla il merkezlerine gönderiliyor hastalarda personelde artık bu durumdan muzdarip ama mecbur Devlet kendi memurunu vatandaş diye saydığı sarhoş berduşlara peşkeş çekiyor gel de sen elini taşın altına koy vatandaşın işini çöz .

112
112 - 5 ay Önce

oktan şeye ambulans isteyen vatandaş devletine en büyük ihaneti yapmıyor mu
ambulans için harcanan bakım ücretinimi yakıt ve dışarı giden ilaç sarf malzeme ücretleri vatandaş odaklı anlayıştada tasarrufa gitsek güzel olmaz mı

Ben hur
Ben hur - 5 ay Önce

Belediyenin görev yetki alanında olan başvuru sağlığa gelirse , yasa emniyete adliyeye ait başvuru tarım müdürlüğüne gelirse de mi? Bu nasıl çözüm ?

Tahir
Tahir - 5 ay Önce

Bu nasil uygulanacak. İlk basvuru yapilan kurum kendisiyle hic bir ilgisi ve bagi bulunmayan basvuruyu nasil takip edecek ve nasil sonuclandiracak. Olmamis ya da biseyler eksik.

fatih
fatih - 4 ay Önce

siz aynen böyle vatandaş odaklı genelgeler yayınlayın yayınlayın bakalım memurlarda eşşek ya hani sanki memur bir iş yapıyorda boş vakti var siz önce eksik olan yerlere memur ataması yapın bi memura 3 iş verilirmi yada veriliyorsa parasınıda verin bari örnek satınalma depo ve diğer işimizle alakası olmayan diğer işler buyrun

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması