Kadınlara Daha çok Yer Verilmeli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı SARIEROĞLU, Sabancı Öğretmenevi'nde düzenlenen "Memur-Sen İstanbul Kadın Buluşması"ndaki konuşmasına katıldı.

Kadınlara Daha çok Yer Verilmeli

Sayın  Bakan burada yaptıgı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde kamu görevlileri ve sendikal hayatla ilgili yapılan mevzuat düzenlemeleri sonrasında örgütlenmenin yüzde 70'ler seviyesine geldiğini, 666 bin kadın kamu görevlisinin sendikalı olduğunu kaydetti. Sayıların yönetim kademesindeki kadın sayısıyla örtüşmediğine işaret eden Sarıeroğlu, "Sendikaların, sivil toplum örgütlerinin, meslek kuruluşlarının kadın komitelerini, komisyonlarını önemsiyorum ama bunun asla sendikaların, meslek örgütlerinin yönetim kademesinde kadınların daha fazla yer almasının alternatifi olmadığına inanıyorum. Kadınların yönetim kademelerinde daha fazla yer alması için daha çok çalışacağız." diye konuştu.Sayın Bakanımızın bu konuşmasını, aslında sahada çalışan kadın memurların sesini duyması ve cevap vermesi olarak düşünüyorum. Bu kadınların yönetimin her kademesinde yer alması gerektiğini düşünenleri elbette umutlandırdı. Daha öncede buradan yazdığımız gibi sağlık sektörünün büyük bir çoğunluğu kadınlardan oluşmakta. Ancak sözleşmeli yönetici atamaları yada sendika yönetimleri incelendiğinde kadınların yönetim kademesinde temsil edilmediği görülmektedir. Sendikanın yönetim kademesinde yer almak isteyenler bir şekilde tasviye ediliyor. Hatta kendi sendikası tarafından bir çeşit mobinge maruz kalmaktadır. Bu konuda malesef daha üst yönetime de ulaşılmamakta.

Sözleşmeli personel ataması da benzer durumda son sözleşmeli personel atamasında kadın yöneticiler bir şekilde pasivize edilmiş bulunmaktadır. Hatta kadın yönetici istemiyorum diyen İl Sağlık Müdürlerinin olduğu dillenmekte.

Umarız Sayın Bakanımız bu konuların takipçisi olur ve pozitif ayrımcılık anlamımda yönetimde en az kadın oranına dair bir oran belirlenir. Diğer türlü kadınlara

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 22:42YORUM EKLE
YORUMLAR
mert mert
mert mert - 6 ay Önce

kim daha eğitimli, becerikli, liyakatliyse o olsun. fantazie gerek yok

avare
avare - 6 ay Önce

liyakat, liyakat, liyakat , bunun kadını erkeği yok

sağlık memuru
sağlık memuru - 6 ay Önce

Egosu tavan yapmış kibirli insanlara tepeden bakan bayan yönetici istemiyoruz....

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması