Kabak Tadı Veren 3600'de Şok Gelişme !

AK Parti seçim öncesi 3600 ek göstergeyi konuşuyor

Kabak Tadı Veren 3600'de Şok Gelişme !

4 meslek grubuna ek gösterge sözü veren AK Parti’de ‘3600’ çıkmazı

24 Haziran seçimlerinden önce 4 meslek grubuna 3 bin 600 ek gösterge sözü veren, ikinci 100 günlük eylem planına ise yalnızca öğretmenleri alan AK Parti, seçimden önce bu yönde düzenleme yapıp yapmamayı tartışıyor.

Bazı parti yöneticileri, seçimden önce sadece öğretmenler için yapılacak bir düzenlemenin diğer meslek gruplarında tepki yaratacağını, bunun de seçime olumsuz yansımasının olacağını belirtiyor.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 24 Haziran seçimleri öncesinde gündeme getirdiği “polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3 bin 600’e çıkarılacağı” sözü AK Parti’yi zorluyor. AK Parti, seçimden önce verilen bu sözle ilgili olarak 24 Haziran seçimlerinden sonra bir adım atmadı. Hatta ilk 100 günlük eylem planında bu konuya hiç değinilmezken, ikinci 100 günlük eylem planında ise yalnızca “Öğretmenlerin ek göstergelerinin 3 bin 600’e yükseltilmesi’ hedefi yer aldı.

Bir süredir kulislerde seçimden önce öğretmenlerin emeklilik ek göstergelerinin 3 bin 600’e yükseltilmesi konusunda bir düzenlemenin TBMM’den çıkarılabileceği konuşuluyor, hatta bu düzenlemenin bazı seçim yatırımlarının da içinde yer alacağı bir torba yasa teklifiyle TBMM gündemine getirilebileceği beklentisi dile getiriliyordu. Ancak hem parti hem de hükümet içinde bu konuda farklı görüşler olduğu belirtilirken düzenlemenin iki türlü de sıkıntı yaratacağı kaydediliyor.

İKİ FARKLI GÖRÜŞ

Düzenlemenin seçimden önce çıkmasının göstergeleri yükseltilmeyen diğer meslek gruplarında tepki yaratacağını belirten bazı parti yöneticileri, “Seçimden önce sadece öğretmenlere dönük böyle bir adım atılırsa polis, hemşire ve din görevlileri ayağa kalkar. Bunun da sandığa yansıması olumsuz olur. Seçimden önce böyle bir adım atmak yerinde bir karar olmaz” görüşünü dile getiriyor.

Parti içinde, çalışanlara böyle bir söz verildiği ve bir an önce çıkarılması gerektiğini düşünenler de bulunuyor. Bu görüşü savunanlar, “Ek gösterge vaadinde bulunan meslek gruplarında çok büyük bir beklenti oluştu. En azından ikinci 100 günlük eylem planında yer alan öğretmenlerle ilgili bir adım atılırsa diğer meslek gruplarının hükümete ve partiye güveni devam eder” görüşünü ifade ediyor. Partide, ek göstergeyle ilgili hemen bir atım atılmasının sosyal güvenlik sistemindeki dengeleri bozacağı, seçim öncesi verilen sözlerin 5 yıllığına verildiğini, hükümetin bir sonraki genel seçime kadar süresinin olduğu da bir başka görüş olarak dile getiriliyor.

cumhuriyet
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kronik
Kronik - 4 gün Önce

Aldiği maaşın üçte biri emekliliğine yansitilmayan tek sağlıkçılar olup diğer meslek mensuplarının gelecekte bir kaybı yoktur.Öncelikle biz sağlıkçılarin hakkı verilmelidir.Saygilar

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 4 gün Önce

HANGİ SÖZÜNÜZÜ TUTTUNUZKİ.SAĞLIKÇILARI YOK SAYMAYA DEVAM EDİN.ARTIK SİZDE BİZİM İÇİN YOKSUNUZ.

Sağlıkcı
Sağlıkcı - 4 gün Önce

Asıl sadece öğretmenlere verilirse hükümete güven sarsılır en tepedekinin sözünü tutmaması olmaz

Sağlıkcı
Sağlıkcı - 4 gün Önce

Sadece öğretmene Verde gör gününü

hemşire
hemşire @Sağlıkcı - 3 gün Önce

NE YAPACAKSIN VERİRSE, NASRETTİN HOCA DEDİĞİ GİBİ...

saglıkçı
saglıkçı - 4 gün Önce

kabak tadı vermeyen ne var acaba.haklarımızın hepsi kabak suyuna döndü.artık versenizde vermesinizde oyum hiç bir zaman sizlere deil.haklarımıda haram ediyorum..

mustafa
mustafa - 4 gün Önce

yav iyide kardeşim neden sadece 4 meslek grubu, diğer fakülte mezunları da kademeli alması gerekli, böyle yanlış bir uygulama olmaz.

SELİMCAN
SELİMCAN - 4 gün Önce

SANIRIM BU 3600 OLAYI SANDIĞA MÜTHİŞ YANSIYACAK.SAYGILARIMLA.

memur
memur @SELİMCAN - 3 gün Önce

BAŞLATACAKSIN SAYGILARINA NERDE ÇALIŞIYON SEN NE BOŞ ADAMSIN HERYERE YORUM YAPIYON

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 4 gün Önce

SİZ KENDİ CEBİNİZİ DOLDURUN ZATEN.NİYEYSE MEMURA EMEKLİYE BİR ŞEY YAPACAĞINIZ ZAMAN BÜTÇE SARSILIYOR.YAZIKLAR OLSUN.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması