İl Sağlık Müdürü, hastane acillerini denetledi

İl Sağlık Müdürü, hastane acillerini denetledi

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge hafta sonu hastane acil servislerini denetledi.Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesi yetişkin ve çocuk acil servisi ile Yunus Emre Devlet Hastanesi yetişkin ve acil servisindeki çocuk kliniğini ziyaret ederek inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Müdür Bilge, hastane acil servislerinde verilen hizmetleri yerinde görüp, sağlık personeliyle de bir araya gelerek çalışanların istek ve önerilerini dinledi. Ziyaretler esnasında hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek şifa dileyen Müdür Bilge, hastalara acil servislerden aldıkları sağlık hizmetleriyle ilgili istek ve önerileri olup olmadığını sorarak görüşlerini aldı. Aynı zamanda karşılaştığı yabancı uyruklu ailelerle ilgilenerek tedavi süreçleri hakkında bilgi edindi.

Hastane acil servislerinin büyük fedakarlık gerektiren bir çalışma alanı olduğunu ve 24 saat kesintisiz hizmet verildiğini belirten Müdür Bilge, hafta sonu oluşu nedeniyle acil servislerde bazen hasta yoğunluğu yaşandığının altını çizdi. Sağlık hizmeti sunumlarının etkinliğini artırmak, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla hasta ve yakınları ile görüşerek verilen hizmetlerinin memnuniyetini sorguladıklarını söyleyen Uğur Bilge, sonrasında çalışanların da görüşlerini alıp tüm yönleri ile değerlendirdiklerini ifade etti. Etkin ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmalarının ana hedefleri olduğunu vurgulayan Bilge, "Görevimiz halkımıza aynı standartlarda, etkili, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunarak bunun sürekliliğini sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

Müdür Bilge vatandaşlardan zorunlu olmadıkça acil servisleri meşgul etmemelerini istedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURUGÖRÜ
DURUGÖRÜ - 6 gün Önce

Sağlık müdürünü tebrik ederim. Nede olsa oyların büyük bir kısmı sağlık politikalarından geliyor.

çok tebrik ederiz
çok tebrik ederiz @DURUGÖRÜ - 5 gün Önce

Tabii zaten böyle bir görevi yok ki il müdürlerinin !! haber oluyor ziyaretler .

Doner sermaye
Doner sermaye - 6 gün Önce

Sayin Bakanim sizden acilen adetli butun saglik calisnalarini kapsayan bir doner sermaye yonetmeligi bekliyoruz. Ama unutmayin adaletli olsun. Yoksa hakkimizi helal etmiyoruz sizlere.sizde eski bakanlar gibi yapmassiniz insAllah. Malum kefenin cebi yok. Geriye kalan alinan dualardir.

taşlıcalı
taşlıcalı - 5 gün Önce

Bizimkilerde denetliyor ancak sadece Eskişehir haber oluyor?

GOKBORU
GOKBORU - 5 gün Önce

Alışkın olmayınca tabi haber yapılıyor. Halbuki görevi...

Flash
Flash - 5 gün Önce

Marketçi denetleyecek değilya tabiki İl Sağlık Müdürü denetleyecek.Hatta bu denetimler rutin olmalı.Büyük bir olaymış gibi haber yapılmış.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması