Hemşireleri Rencide Eden Klibe Bakanlık Müdahale Etti

Personel Sağlık Net'te yayınladığımız haberin ardından bakanlık harekete geçti

Hemşireleri Rencide Eden Klibe Bakanlık Müdahale Etti

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün imzasıyla, “Reset” isimli klipteki hemşire sahnesi için harekete geçti. Söz konusu klipte tartışmaya yol açacak sahne için inceleme talebi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na iletildi.

Resmi yazıda klipteki görüntülerde yer alan hemşire temsilinin kıyafet, hal ve davranışları mesleğin saygınlığını ve itibarını zedeleyici nitelikte olup, toplumda sağlık çalışanlarına karşı yanlış bir kanı oluşmasına sebebiyet verebileceğine dikkat çekildi.

Bakanlık tarafından yapılan inceleme talebi metninde, klipte sağlık çalışanlarına yönelik olumsuz içerikler hakkında insan onurunun, genel ahlakın, çocukların ve gençlerin ruh sağlığının korunması amacıyla Sağlık Bakanlığı’nın aktif bir çalışma tarzı yürüteceği ifade edildi.

RTÜK’e iletilen metinde başta hemşireler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının onurunu ve saygınlığını artıracak programların düzenlenmesi, olumsuz nitelikteki bu tarz klip örneklerinden kaçınılması gerekliliğine vurgu yapıldı.

personel sağlık net
YORUM EKLE
YORUMLAR
HEMŞİRE
HEMŞİRE - 7 ay Önce

HEMŞİRE ALDIGI ÜCETTEN RENCİDE OLUYOR TORPİLLİ HEMŞİRELER MASA BAŞINDA ORDA BURDA BOŞ OTURURKEN GARİBAN ÇALIŞAN RENCİDE OLUYOR BAKANLIK BU KONULARA EL ATSIN

memur
memur @HEMŞİRE - 7 ay Önce

YORUMU BEGENMEYENLERDE BOŞ GEZENLERDİR

Att
Att - 7 ay Önce

Geçenlerde Kalabalık bir caddede yürürken bir vitrinde gördüğüm fantezi kıyafetinde hemşirenin cinse obje olarak tasvir edildiğini gördüm. İçeri girip mağaza sahibine hemşirenin ne demek olduğunu, nasıl kutsal bir meslek olduğunu, yaptıklarının büyük ayıp olduğunu, aynı zamanda suç olduğunu anlattım. O kıyafetin vitrindeb kaldırılmasını rica ettim. Mağaza sahibi kadın, hemen kaldıracağını, kötü bir niyeti olmadığını söyledi, ben oradayken de kaldırdı sağolsun. Hemşire demek kız kardeş demektir. Namus demektir. Bakanlığı bu olumlu hareketi nedeniyle tebrik ediyorum.

Köse
Köse - 7 ay Önce

Bence bu tür yayınlar daha başlamadan bitirilmelidir.Her şeyin başı SAĞLIK.lütfen amacı sadece kar elde etmeden topluma hizmet etmek olan sektörü karalamayın.Değerini bilin

SM
SM - 7 ay Önce

NEDEN KİMSE HAKİM VE SAVCILARIN ELBİSELERİNİ CİNSEL OBJE OLARAK KULLANMIYOR ÇÜNKÜ KANUNLAR CAYDIRICI BİR ŞEKİLDE KULLANILIR AMA MEVZU BAHİS SAĞLIKÇILAR OLUNCA AYNI HASASİYET VE CAYDIRICIK KULLANILMAĞI SÜRECE BÖYLE DEVAM EDECEK MAALESEF.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması