Hemşire Yardımcılığı Kaldırılacak mı?

Hemşire Yardımcılığı Kaldırılacak mı?

Hemşire Yardımcılığı Kaldırılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aylar öncesinde yaptığı açıklamada Özel Sağlık Meslek Liselerinin en önemli sorunundan biri olan Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının, hemşire olması gerekirken hemşire yardımcısı statüsünde sayılması çilesinin son bulacağını belirtmişti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada "Sağlıkta şu anda en önemli eksiğimiz doktor ve hemşire. Hemşire kardeşlerim pankartları açmışlar. Onları gördüm. Onları da çözeceğiz. Hemşire yardımcısı değil, hemşire olacaksınız. Bunlar bizim gündemimizde olan maddeler." demişti. Bu açıklamanın üzerinden birkaç ay geçti ve henüz konuya ilişkin yeni bir gelişme olmadı.

Hemşire yardımcılığının kaldırılmasını isteyenler change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattılar. Söz konusu imza kampanyasında ''
Sayın CUMHURBAŞKANIM Sağlık meslek lisesinde okuyan kızım ve onun gibi mağdur olan binlerce 12.ci sinif oğrencisi var.Saglık meslek liselerindeki hemşire yardımciligının kaldırılacagına dair bir açılışta verdiğiniz sözü 2017/2018 ögretim yılı sonlanmadan uygulamaya geçirmenizi arz ederim.BAŞKANIM bizimde bu hakkımizin geri iadesini talep ediyoruz.SAYGILARIMLA'' açıklamasına yer verildi. Siz de bu kampanyaya destek vermek istiyorsanız tek yapmanız gereken kampanyayı imzalamak.

kaynak:kamuajans

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 11:41YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevin sancar
Nevin sancar - 11 ay Önce

Cocuklarimi hemsire olacak diye kayit yaptirdim ama ilkdonem boti ikinci donem malesef yardimcilik cikti ...... en buyuk etkenimiz leseden sonra 2yillik direk yuksekegitime gidebilmesi ve lise cikisinda is imkani idi suan bakiyorumda hemsire olarak mezun olan gencler bile is bulamiyor kaldiki hemsire yardimcilari hic bulamaz kazanilmis hak olan hemsirelik bolumunu geri istiyoruzzz

Enes Ayhan
Enes Ayhan - 6 ay Önce

YETKİ VE SORUMLULUK VERMEYEN YARDIMCILIKLARIN BİR AN EVVEL KALMASINI İSTİYORUZ. STAJDA ÇOK ZORLUK ÇEKİLİYOR BU YARDIMCILIK YÜZÜNDEN. KAN ALDIRMIYORLAR. İNVAZİV GİRİŞİM YAPTIRMIYORLAR. ENJEKSİYON YAPTIRMIYORLAR.
EK OLARAK İSE VASIFSIZ OLARAK GÖRÜLÜYOR YARDIMCILIKLAR.
BU DURUM NE YAZIKKI İÇLER ACISI.

Emine Şahin
Emine Şahin - 1 ay Önce

Lütfen yardımcılık kaldırılmıyorsa bile bu yıl kadro açılsın

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması