Hasta yakını doktoru darp etti

Samsun'da bir hasta yakını, hastasına öncelik isteme meselesi yüzünden çıkan arbedede acil servis doktorunu darp etti.

Hasta yakını doktoru darp etti

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde saat 17.00 sıralarında  baş ağrısı şikayetiyle acile gelen bir hasta, kalabalığı görünce kendisinin sırasının öne çekilmesini istedi. Bunun üzerine hasta yakını ile Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık arasında sıra tartışması çıktı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine hasta yakını, görevli doktora yumruk atarak darp etti. Dr. Hüseyin Tufan Yanık, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu.Yaşadığı olayı anlatan genç Dr. Yanık, "Yoğunluktan dolayı bir arbede yaşandı. Hasta yakını hastasına gereksiz bir öncelik tanınmasını istedi. Biz de bunun mümkün olmayacağını belirttik. Bunun sonucunda da tahammül gösteremeyip bana saldırdılar. Hemşireme de tacizde bulundular. Başıma, alnıma yumruk attılar. Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURUGÖZ
DURUGÖZ - 2 ay Önce

STRESİNİ ATMAK İSTEYEN,ARTIK SAĞLIKÇI DÖVMEYE BAŞLADI.NE DİYELİM ALLAH BUNLAR ISLAH ETSİN,PİYASA BU TÜR PSİKOPATLARLA DOLU.

hemşirelik
hemşirelik - 2 ay Önce

Şiddete hayır diyorum tabiki, İyi olan tüm sağlıkcı arkadaşlardan Allah razı olsun. şunuda anlamış değilim polis memuruna biri karşı cıkınca polise mukavemetten ilgili kişi hakkında rapor tutulup direk göz altına alınıyıor sonra olay kamu davasına önüyor,polisin şikayetci olmasına gerek kalmıyor.>Burda doktor,sağlıkcı darp ediliyor ,doktor şikayetci olmassa kişi hakkında hiç bir işlem yapılmıyor.ayrımcılık burdada var.
birde doktorluk ayri bir meslek,HEMŞİRELİK ayrı bir meslek,>

Tüldenim lee
Tüldenim lee - 2 ay Önce

Acil servisler acilen öncelik muayene sırasına göre ucretlendirilmelıdır acil servisleri nu kadar hor gören hasta yakınları memur ise aciga al8nmali

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması