Hasta Doktora Küfretti, Doktor Saldırdı iddası

Trabzon'daki Fatih Devlet Hastanesi'ne giden, 48 yaşındaki A.G'nin ifadesine göre rapor için gittiği hastanede doktor sırasında uzun süre beklemesi üzerine doktorun odasına girdi ve daha ne kadar bekleyeceklerini sordu

Hasta Doktora Küfretti, Doktor Saldırdı iddası

oktor F.Y de sekreter olmadığı için işlem yapamadığını söyledi. A.G devamında yaşananları şöyle anlattı: 'Bunun üzerine bir şey demeden muayene odasından dışarı çıktım. Doktor hanım sinirli bir şekilde koridora çıktı ve 'Burada bir sorun mu var?' diye bağırdı. Ben de 'Evet sorun var, yarım saattir bekliyoruz ve siz içeri kimseyi almıyorsunuz' dedim. Doktor bunun üzerine 'Sana ilaç da vermiyorum, rapor da vermiyorum' diye bağırdı. Ben de 'Sizden rapor da istemiyorum, ilaç da... Başka doktora gidiyorum' diyerek arkamı dönüp uzaklaştığım sırada doktor hanım arkamdan koşup geldi.

'EŞARPLA BOĞAZIMI SIKTI, NEFESSİZ KALDIM'

'Ansızın kafa bölgeme saldırarak beni yere düşürdü. Başımdaki eşarbım ile boğazımı sıktı ve nefessiz kaldım. Doktor hanım beni boğmaya çalıştı. Çevredeki hastalar ve yakınları beni zorla da olsa doktorun elinden kurtardı. Doktor hem beni darp etmiş hem de kendini haklı göstermek için hakkımda beyaz kod vermiştir. Rapor alıp polise başvurdum' dedi.

'HAKARET ETTİ, POLİS ÇAĞIRDIM'

Doktor F.Y ise A.G'nin suçlamalarını reddetti ve ifadesinde A.G ile tartışmasından sonrasını şöyle anlattı: 'Odamın önündeki hastalarıma 'kusura bakmayın, şuan sekreterim yok, o yüzden işlem yapamıyorum' dedim. Bu sırada A.G elini beline koyarak kaba bir şekilde 'Niye? Sekreteriniz nerede ki?' dedi. Kendisine 'Şuan başka bir odada, işi var' dedim. İşler aksamasın diye başka bir sekreter alarak odama geldim ve işime devam ettim. İçeri hasta aldım. Daha sonra A.G koridorda 'Sıramız gelmiyor' diye hastalarımı galeyana getirecek şekilde davranması üzerine, odamın kapısını açtım ve 'Bir sıkıntı mı var?' diye sordum. 'Evet, bir sıkıntı var. Biz çok bekledik' diye söylenmeye başladı. Bunun üzerine ben 'Reçetenizi başka bir doktora yazdırabilirsiniz, ben yazmayacağım' dedim. Bunun üzerine sinirli bir şekilde bağırarak 'Ben zaten bir daha sana gelmem, raporumu yazdırmam' diye söylenerek koridor boyunca yürümeye başladı. Bana 'Geri zekalı!' diye bağırdı. Bunun üzerine 'Polis çağırın' diye seslendim. 'Beyaz kod' verdim.

'EŞARP BOYNUNU SIKMIŞ OLABİLİR'

Bayan kaçmaya başladı. Arkasından 'bekle gitme' diye seslendim. Kaçmaya başladığı için peşinden koştum. Eşarbından tuttum. Bayan halen kaçmaya devam ettiği için eşarp boynunu sıkmış olabilir. Kesinlikle darp etmedim. Kaçmasın diye tuttum. Bana hakaret ettiği için şikayetçiyim.'Milliyet
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:03YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 10 ay Önce

E tabi ki artık doktorlar saldırıya geçti. Olacağı bu. Hakim adalet sağlamaz ise kişi kendisi sağlar

aaaa
aaaa - 10 ay Önce

hasta napıp edip raporu almış bir de doktoru manyak gibi anlatmış, doktora soron yok tabi, sadeca kendi istediği raporu alamadı diye kaç kişi doktorlarla kavga ediyor kimbilir

Yorum Ekle
Yorum Ekle - 10 ay Önce

Sağlıkta bazı alanlarda özelleştirme yapılması iş yükünü azaltabilir. Böylece hizmet kalitesi de artar. Aslında SGK özel hastanelerle daha çok anlaşma yapsa, ya da özel hastaneler SGK ya daha ucuza hizmet sağlayabilse, belkide özel hastanelerden daha çok yararlanılabilir. Tek sorunları yerine göre aşırı pahalı olabilmeleri. Fiyatları daha ucuz olsa, insanlar daha sık özel hastaneyi tercih edebilir. Bir anda %200-300 fark almaya kalktıkları için kimsenin de gidesi gelmiyor.

ali tetik
ali tetik - 10 ay Önce

Bazı solcu doktorlar başörtülüleri aşağılık bir insan gibi görüyorlar. Dindar insanların eleştirilerine tahammül katsayıları sıfırın altında. Hasta hakaret ettiyse yapılacak prosedür belli. Hakkını aramayan sağlıkcılar hakim ceza vermez diyerek boş konuşuyorlar. Şahitli olarak yapılan her şikayette bir süredir hakimler kesinlikle güzel cezalar veriyor. Halen sağlıkcıların yarısı pısırıklığından şikayetçi olmuyor. Doktorun koridor boyunca hastasını kovalaması, saldırması kabul edilemez.

3nokta
3nokta - 10 ay Önce

hemşire olsa hak verirdim ama doktor olunca bence doktor suçlu

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması