Hangi Sağlık Çalışanının Maaşı 2.500 Liradan Az ?

En düşük memur maaşına ilişkin açıklamalara bakıldığında Devlet memurlarından hiçbirinin 2.500 TL’nin altında maaş almıyor olması gerekirken, bu tutardan daha düşük maaş alan memurların olduğunu da görmekteyiz. HANGİ MEMURLARIN AYLIK MAAŞI 2500 LİRADAN AZ?

Hangi Sağlık Çalışanının Maaşı 2.500 Liradan Az ?
13 Nisan 2017 Perşembe 23:57

En düşük memur maaşına ilişkin açıklamalara bakıldığında Devlet memurlarından hiçbirinin 2.500 TL’nin altında maaş almıyor olması gerekirken, bu tutardan daha düşük maaş alan memurların olduğunu da görmekteyiz.

Çeşitli unvanlarda Devlet memuriyetine başlayanların, (hizmet süreleri bir yıldan az) 15 Nisan 2017 tarihinde alabilecekleri aylık net maaş miktarlarından hareketle bir değerlendirme yaptığımızda, birçok unvanda alınabilecek aylık net maaşın 2.500 TL’nin altında olduğu sonucuna ulaşmaktayız.

Öte yandan, zorunlu bireysel emeklilik  planına dahil edilecek olan Devlet memurlarının maaşından ilk olarak (mahalli iadereler hariç) 15 Nisan 2017’de katkı payı kesintisi yapılacağından, bu kesinti tutarı da net maaşı azaltacaktır. Ancak, bu yazımızda maaş rakamlarından söz edilirken, hesaplamalara BES kesintileri dahil edilmeyecektir.

Bu çerçevede, memurunyeri.com olarak örnek seçtiğimiz ve aylık net maaşları 2.500 TL’den az olan bazı unvanlarda görevli Devlet memurlarına ilişkin 15 Nisan 2017 maaş bilgileri şöyle:

Aylık net maaşı 2.500 TL'den az olan bazı memurlar (BES kesintisi hariç) 

Unvanı

D/K

15 Nisan 2017 Net Maaş

Bilgisayar İşletmeni

9/1

     2.490 TL

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

9/1

    2.474 TL

Şoför

13/3

    2.424 TL

Hastabakıcı

13/3

   2.264 TL

Hizmetli

13/3

   2.256 TL

NOT: 

*Aile yardımı  ve  asgari geçim indirimi  bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

*Çalışılan kurumlardan ve yerlerden kaynaklı ödeme farklılıkları (yan ödeme, ek ve ilave tazminat, sosyal denge tazminatı gibi) dikkate alınmamıştır.

*Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

*BES kesintisi hesaplamaya dahil edilmemiştir.

 Memurunyeri.com

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.