Halk Sağlığı Kurumu Şube Müdürlerine Eziyet Ediyor

Halk Sağlığı Kurumu Şube Müdürlerine Eziyet Ediyor
03 Mayıs 2016 Salı 13:59

 Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı kendi kadrolu şube müdürlerinin mazeret tayinini keyfi yere yapmayıp şube müdürlerine eziyet ediyor. Aralarında polis, asker, hakim, savcı vb eşleri olan şube müdürlerine bu konu hakkında Müsteşar Eyüp GÜMÜŞ imzalı genelge olmasına rağmen mazeret tayinleri engelleniyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı şube müdürlerinin mazeret tayinleri yapılırken halk sağlığında yapılmaması büyük bir çifte standarttır. Kurum Başkanlığı, Halk Sağlığının temel taşı olan ve icracı makamı olan şube müdürlerine hak ettiği değeri vermelidir.

Eşinden çocuğundan ayrı başka illerde görev yapan şube müdürlerini daha fazla mağdur edilmemelidir. İki gün sonra davaları kazanıp gelince bu insanların yüzüne nasıl bakacaklar. 

Halk Sağlığı Kurumunun yoğun iş temposu altında görev yapan şube müdürlerine hak ettiği gerçek değeri vermesini bekliyoruz. Hem maaş hemde ek ödeme konusunda şubesinde görev yapan memurlarla aynı maaşı alan şube müdürlerine hak ettiği mali ve özlük haklar verilmelidir. 

personel sağlık net