Geçici görevlendirmeler de, taksi ve otobüs giderleri için belge gösterme zorunluluğu var mıdır ?

Geçici görevlendirmeler de, taksi ve otobüs giderleri için belge gösterme zorunluluğu var mıdır ?  

Geçici görevlendirmeler de, taksi ve otobüs giderleri için belge gösterme zorunluluğu var mıdır ?
05 Temmuz 2017 Çarşamba 10:50

Harcırah Kanununda taksi ücretlerinin belgelendirilmesiyle ilgili bir hüküm yoktur.
 
Ancak, Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde, belediye sınırları dışında taksi ile yapılan seyahatlerde taksi ücretlerinin belgelendirilmesi gerektiği hükmü yer almaktadır. Bu durumda belediye sınırları içinde taksi ile yapılan seyahatlerde taksi ücretlerinin belgelendirilmesi zorunlu değildir. İstisna dışında  taksi ücretinin memurun beyanına göre ödenmesi gerekir.
 
 Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde yapılacak seyahatlerde yalnızca uçak biletinin bulunması öngörülmüş olup otobüs biletlerinin harcırah beyannamesine eklenmesi zorunlu değildir.
 
Madde 27- Yolluklarla ilgili giderlerin ödenmesinde;
c)Taksi ile yapılan seyahatlerde (belediye hudutları dahilindeki taksi ücretleri hariç) fatura veya perakende satış fişi veya ödeme kaydedici cihazlara ait satış fişinin''


memurmaasmutemeti.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.