Ferizli Devlet Hastanesinden Örnek Uygulama

Ferizli Devlet Hastanesinden Örnek Uygulama

Ferizli Devlet Hastanesinde tedavi olmak isteyen hastalar, akıllı telefonlardaki WhatsApp uygulaması ile 0538 595 87 80 numarasıyla Ferizli Devlet Hastanesine randevu alabilecek. WhatsApp üzerinden Randevu Alma sistemine ulaşan vatandaşlar ad, soyad ve tedavi olacağı poliklinik ismini personellere bildirerek randevu alabilecek.

WhatsApp Randevu Sistemi ile ilgili bilgi veren Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Samet Kaymaz, sistemin Sakarya’da bir ilk olduğunu belirterek, “Bekleme süresini azaltmak için kullandığımız mesajlaşma programı WhatsApp’tan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Randevu programını hayata geçirdik. Hastalarımız adını, soyadını ve hangi poliklinikten randevu almak istiyorsa, o polikliniği bize bildiriyorlar. Bizde onlar adına randevu alarak kendilerine SMS ile randevu bilgilerini veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Randevulu hasta sayımızı arttıracağız”

Kaymaz, ’WhatsApp Randevu’ hattı sayesinde randevulu hastaların sayısında artış beklediklerini dile getirerek, “Hastalarımızın en büyük problemlerinden olan poliklinik önünde bekleme süresinin artışını göz önünde bulundurarak, Sağlık Bakanlığı tarafından MHRS sistemi geliştirilmiştir. Biz de bu randevu şeklini yaygınlaştırmak adına hastanemiz tarafından sadece randevulara özel bir WhatsApp hattı alınmıştır" dedi.

“Daha kaliteli hizmet sunmak istiyoruz”

Daha kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını belirten Başhekim Kaymaz, "Hastalarımız bu WhatsApp hattına adını, soyadını ve randevu almak istedikleri polikliniğin adını belirterek, bize ulaşıyorlar. Bizde muayene saati ve tarihi ayarlayarak kendilerine bilgi mesajı olarak randevu bilgilerini yolluyoruz. Bu sayede yüzde 17 olan randevulu hasta sayımız, Sağlık Bakanlığımızın belirlediği yüzde 50 üzerine çıkmak ve bu sayede daha kaliteli hizmet sunmaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 13:07YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması