Emekli Sağlıkçılar 3600'den Faydalanabilir Mi?

Emekli Sağlıkçılar 3600'den Faydalanabilir Mi?

Emekli olduktan sonra ek gösterge değişikliği emekliye ne kazandırır?

5434 sayılı Kanun kurallarına tabi olan memurların aylık artışları:

5510 sayılı Kanunun Geçici 4 üncü maddesinde mevcut olan, "5434 sayılı Kanuna göre ödenen aylıklar ile bu madde kapsamında bağlanacak aylıklar, memur maaş katsayılarındaki artışlara göre yükseltilir. Ayrıca 5434 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra barem, teşkilat, kadro ve sair kanunlar ile aynı rütbe, kadro ve sair kanunlarda yapılacak değişiklikler sonucunda aylık tutarlarında meydana gelecek yükselmeler, aynı rütbe, kadro unvanı ve dereceden bağlanmış bulunan emeklilik, malullük ve vazife malullük aylıkları ile dul ve yetim aylıkları hakkında da uygulanır. " hükmü ile sağlanmaktadır.

Hükmün Yorumu:Memur emeklisinin kendisi, vefat halinde hak sahiplerine ödenen aylık tutarları:

-Her yıl için belirlenen memur maaş katsayısına göre artırılmaktadır.

-Şayet memurun ilk aylık bağlandığı sıradaki unvan, derece ve kademesi, göstergesi, ek göstergesi gibi aylık bağlanma tutarını etkileyecek bir değişiklikler emekli olduktan sonra gerçekleşirse, bu hükme göre bu memurun emekli aylık tutarları da bu değişikliklere göre yeniden hesap edilerek yükseltilmektedir.

Sağlıkçıların ek göstergeleri 3600 ek göstergeye yükseltilmesi durumunda belirttiğimiz hükme istinaden Sosyal Güvenlik Kurumu aylıklarınızı 3600 ek gösterge üzerinden günceller, ancak bu güncelleme sadece emekli aylıklarınız üzerinde olur, daha önce almış olduğunuz emekli ikramiyesine bir katkı sağlamaz.

Bu değerlendirmeler sadece 5434 e tabi olanlar içindir, 5510 a tabi olanlar için değildir. 5510 tabi olanlar prime esas kazanç sistemi üzerinden işlem gördüklerinden, çalışma sürelerindeki statüleri bağlanacak aylık oranını artırır veya azaltır.
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

BİR ÜLKEDE İNSANLARIN NASIL YAŞADIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ,O ÜLKEDE YAŞAYAN İNSANLARIN ÖLÜM ŞEKLİNE BAKMALISINIZ.HAL BÖYLE OLUNCA EMEKLİNİN NE HALLERDE OLDUĞUNU ZATEN BİLİYORSUNUZ.HAMDOLSUN DEMEK , BU İŞİ GEÇİŞTİREMEZ. EMEKLİNİN 3600'Ü ALMASI ANASININ AK SÜTÜ KADAR HELALDİR.SAYGILARIMLA.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Çalışan sağlıkçıların ek göstergesi 3600 olduğu zaman ödediği prim oranı atarak eline geçen tutarda eksilme olacak. Emekli olanlar bun haktan yararlandığında ödemediği ek gösterge farkı priminin maaş artışından nasıl faydalanacak?

saglık mem
saglık mem - 2 ay Önce

10/2 zabıta memuru eş çalışmıyor bes yok 5237 tl promosyon ve ikramiye hariç

, KGM (4/b 'li) Ocak ayı maaşı sendika var bes yok 5412.10 lira. Allah devlete zeval vermesin

. 5/3 kimyager 6.407,50tl. Kurum İBB

6 3 polisi memuru aile yardımı terör parası promosyon 6385 Allah bereket versin

Ptt 6-2 bekar memur:4545,02 2015 sicilli

KKK Uzman çavuş evli çocuk yok %11 bes 340TL Oyak 278TL Konut 278TL Toplam 896 kesinti NET Ele geçen 7027 OHAL tazminatı içinde (2062 TL)

öğretmen herşey dahil 5700tl

aynıyat saymanı 5600tl

DHMİ 9/1 memur evli 1 çocuk 6,360.45 TLşu maaşlara bakın Allah aşkına biz sağlıkçılar 15 yıllık bir hemşirenin ,bir sağlık memurunun herşey dahil 4100 tl bu ayıp sendikalara hükümete yeter bizler şu yukarıda ki mesleklerden daha mı az çalışıyoruz daha mı riskssiz bir iş yapıyoruz ne hafta sonu ne tatiller ne gecemiz var ne bayramımız var millet masa başında dünyanın maaşını alıyor beizler hasta altını temizle ,bulaşıcı hastalığıyla uğraş gece tedavileriyle uğraş hastanın banyosunu yaptır vb vb bu meslege cana bu kadar değersizliz nedir Allah aşkına artık yeter ne yapılacaksa yapılsın artık yapalım artık

neşe
neşe - 2 ay Önce

3600 verildi de emekli alacak mı o kaldı :) Yıpranmayı emekliler aldı 3600 ü de alır merak etmeyin. Yetkili sendika bu başarıya da imza atar kesin :)

Sevim dg
Sevim dg - 2 hafta Önce

Aksaray Afyon'un alt bölgesimi

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması