Elini Taşın Altına Koyan Bakan

Elini Taşın Altına Koyan Bakan

Sağlık Bakanlığında 663 sayılı KHK ile 3 başlı bir yapı oluşmuş ve özellikle taşrada istenilen başarı elde edilememişti. Yapılan onca yapılan güzel icraatlar 3 başlı yapı nedeniyle görmezden gelindi. Kurumlar arasında ayrışma sonucu olumusuz gelişmeler  önce personele sonra hastalarda yansıdı. 

Personel Sağlık Net/ Özel Haber

Sistemin düzeltilmesi için önce MÜEZZİNOĞLU, ardından AKDAĞ bir takım girişimlerde bulundu ancak bir türlü sonuç alamadılar.  Sistemi düzeltme görevi DEMİRCAN'a kaldı. Sayın DEMİRCAN, diğer iki bakanın cesaret edemediği bu işe girip elini taşın altına koydu.

81 ilin yönetici kadrosunun yeniden yapılanması ve yeniden atanması olağanüstü bir çaba ve gayret gerektirmektedir. Bu durum hem siyasi olarak hemde bedeni olarak insanı çok yorar ve yıpratır.

Elini taşın altına koyan Sayın Bakanımızı yürekten tebrik ederiz. Bu iş cesaret ve sağlam irade isteyen bir mesele idi. 81 ilin yeniden yapılandırıması konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmamakla beraber süreç mümkün olduğunda iyi yönetildi.

Gördüğümüz kadarıylada sadece bir kaç ilde yerel sebeplerden bir takım sıkıntılar yaşandı. Ancak Bakanlığın olaya el atmasıyla o sorunlarında çözüldüğüne şahit olduk. 

Böylesine meşakkatli bir işte Sayın Bakanımızın ön yargılardan uzak hakkaniyetli bir politika izlediği için tebrik ederiz

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 12:01SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması