Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu tarafından Toplu Sözleşmede imza altına alınan ek ödemelere ilişkin hususlarla ilişkin bir duyuru yayınlandı. Duyuruda yapılan düzenlemeler şu şekildedir:

Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?
21 Ocak 2016 Perşembe 16:25


 Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu tarafından Toplu Sözleşmede imza altına alınan ek ödemelere ilişkin hususlarla ilişkin bir duyuru yayınlandı. Duyuruda yapılan düzenlemeler şu şekildedir:

Türk Sağlık Sen Açıklaması;


1)    Tabip dışı personelden geçici görevlendirilenler ek ödemelerini kadrolarının olduğu kurum veya geçici görevlendirildikleri kurumdan hangisinin ki yüksek ise onu alacaklar. 

2)    AFAD’a bağlı kamplarda misafir eden mültecilere hizmet verilen sağlık tesislerinde görev yapan tabip dışı personele yapılacak ek ödemelerde yüzde 150 olan tavan ek ödeme oranı yüzde 180’e çıkacaktır. ( Sarınma merkezlerindeki geçici sağlık tesisleri, geçici sağlık tesislerinin bulunmadığı merkezlerde ise oraya en yakın sağlık tesisinde görev yapanlar yararlanacak)

3)    Ek ödemelerde ayda 5 güne ve yılda toplam 10 güne kadar kullanılan yıllık izinler çalışılmayan gün kapsamında değerlendirilmeyecek ve döner sermaye ek ödemesinden herhangi bir kesinti yapılmayacak. 

4)    İkinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan personel için uygulanan döner sermaye ek ödeme tavanı yüzde 150’den yüzde 170’e çıkarıldı. Her kurumda farklı döner sermaye ödendiğinden bu yükselme ile ilgili rakam telaffuz etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Ayrıca bu durum tavana zaten ulaşamayan personel içinde bir anlam ifade etmemektedir. 

5)    Üçüncü seviye acil servis ve üçüncü seviye yoğun bakımlarda görev yapan tüm çalışanlarının performans puanlarına 0,10 puan ilave edildi
6)    Üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan uzman tabiplerin kadro unvan katsayıları 2.40’dan 2.50’ye yükseltildi.
7)    İkinci ve üçüncü basamakta görevli tabip dışı personelin unvan katsayıları 0,05 puan artırıldı. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.