Ebelik Mesleği First Touch ile güçlenecek

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansının 123 bin 090 euro hibe desteği ile hazırlanan "First Touch" isimli proje ile ebelik mesleği daha da güçlenecek.

Ebelik Mesleği First Touch ile güçlenecek

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansının 123 bin 090 euro hibe desteği ile hazırlanan "First Touch" isimli projenin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Müdürlüğümüz tarafından Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansının 123 bin 090 euro hibe desteği ile hazırlanan "First Touch" isimli projemizin açılışını yapıyoruz. Bu projenin amacı Ebelik mesleğinin gelişimine katkıda bulunmaktır" dedi.

Benli, "Ana-Çocuk Sağlığı ve Temel Sağlık Hizmetlerinin başarı ile yürütülmesinde "ebelik mesleğinin güçlendirilmesi" üzerinde ısrarla durulmaktadır. "21.Yüzyılda Herkes İçin Sağlık Hedefleri"nden; "Yaşama Sağlıklı Başlanması Hedefi"nin gerçekleştirilmesinde ebelik mesleğinin önemi büyük ölçüde dikkat çekmektedir" diye konuştu.

"İnsanlığın varoluşundan bu yana tüm kültürlerde doğuma yardım görevi ebelere verilmiştir. Ebeler, çoğu doğal yöntemlerden oluşan farklı tekniklerle doğuma yardımcı olmuştur. Günümüzde ebelik, bilim ve sanatı birleştiren, bilimsel ve etik değerler üzerine temellenmiş profesyonel bir disiplin olarak tıp meslekleri içinde yerini almıştır" diyen Benli, şunları söyledi:

"Projenin; Sağlık Bakanlığımızın Sezaryen oranlarını düşürme ve normal doğumu teşvik politikasına yardımcı olmasını dilerim.

Başarılı, verimli ve sürdürülebilir olması temennisi ile projemize yurt dışından ve yurt içinden destek veren hocalarımıza, proje koordinatörü Emel Güden Hanımefendi başta olmak üzere Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından Proje Koordinatörü Emel Güden tarafından First Touch projesi hakkında bilgi verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 10:19YORUM EKLE
YORUMLAR
DURUGÖZ
DURUGÖZ - 7 gün Önce

Bana kalırsa pek tutarlı bir proje değil

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 1 hafta Önce

Personel Sağlık, yerel basında neler oluyor biliyormusun acaba, al sana first touch.. http://www.kayserigundem.com.tr/m/?id=4788&t=makale

Doktor
Doktor @Sağlık Memuru - 6 gün Önce

http://www.kayserigundem.com.tr/gundem/benli-gorevden-aliniyor-mu-h43064.html

Yahyalılı
Yahyalılı @Sağlık Memuru - 1 hafta Önce

http://www.kayserigundem.com.tr/m/sehir-hastanesi-ve-saglik-muduru-makale,4798.html

Bu da Second touch.....

sini kebap
sini kebap - 1 hafta Önce

güzelde ebelik mesleğini nasıl güçlendirmeyi planlıyorlar bu parayla keşke biraz daha anlatsaymışlar gerçi müdürün açıklamalarına bakarsak çokta bildiğini söyleyemiyeceğim.750 bin tl bizlere döner sermaye olarakmı dağıtılacak yoksa yönetmeliklere ve kanunlara aykırı olarak bizleri aile hekimlerinin yanına aile sağlığı elemanı olarak vermeyip zorunlu olarak ilçelere gönderdiği için , 25 yıl mesleki eğitim şartı koyduğu için bizlere tazminatmı ödeyecek? Çok ah aldınız çok bide kendinizi doğru yoldaymış gibi anlatıyorsunuz

Doktor
Doktor - 6 gün Önce

First touch abi ve yengenin uzman olup 10 000 tl maaş olması oldu.

isim
isim - 6 gün Önce

Önce mesleğin adında bir güncellemeye gidelim. Doğum Teknikerliği en güzel isim.Acil Tıp Teknikerliği varsa Doğum Teknikerliği de olmalı. Daha modern bir isim.

MİSAFİR
MİSAFİR - 5 gün Önce

HELAL OLSUN MÜDÜR SANA" EHİL YÖNETİCİ İŞİ İLE NADAN YÖNETİCİ KİŞİ İLE UĞRAŞIR "BİZİM YÖNETİCİ VE MÜDÜRLERİN İŞİ AYDA BİR PERSONELİN BİRİMLER ARASI, İLÇELER ARASI GÖREV YER DEĞİŞİKLİĞİ UĞRAŞIYORLAR (!)

Uzman Ebe
Uzman Ebe - 5 gün Önce

Uzman Ebeleri ne zaman ki sisteme katar ve uzman olarak görürseniz ve ebelerin zaten bu işte uzman olduğunu kabul ederse bu işler. Ebe Ebe Ebe zaten bu işin ustası ve uzmanı


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması