Doktoru Bu Hale Soktular

Doktoru Bu Hale Soktular

Çalıştığı sağlık merkezi çıkışında saldırıya uğrayan Diş Hekimi Seyit Aydın, kendisine saldıranların yakalanıp cezalandırılmasını istediğini kaydetti.

AA muhabirine, yaklaşık 40 yıldır diş hekimliği yaptığını ve 26 Ekim'de mesai saati çıkışında kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi tarafından saldırıya uğradığını anlatan Aydın, kimseyle husumeti olmadığını, saldırganların hasta veya hasta yakını olabileceğini söyledi.Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde endodonti uzmanı olarak çalıştığını belirten Aydın, şöyle devam etti:

"Eve gitmek için ana caddeyi geçerken önümü biri kesti. 'Sen hastanın ağzında ne unutursun?' dedi. Ben dedim 'Ne unutmuşum?' Konuşmamız bu kadar. Yumruk atmaya başladı ve başka bir kişi daha koştu geldi. Elinde bir şey vardı, defalarca vurdu. Ben yerdeyken tesadüfen hastanedeki arkadaşlarım geldi. Beni hemen hastaneye götürdüler. Sol kolumun mosmor her tarafı, sağ elimin küçük parmağında kırık var. Bütün işlemler yapıldı, sonra estetik cerrahi içeriden patlayan dudaklarımı dikti. Şu anda ağzımı kapatamıyorum, sıvıyla besleniyorum. O darbelerden sonra ağzımı kapatamıyorum."

Hiç kimseyle husumeti olmadığını vurgulayan Seyit Aydın, saldırganların hastalardan veya hasta yakınlarından olabileceğini belirterek, güvenlik kamerası kayıtlarını emniyete verdiklerini dile getirdi.

Seyit Aydın, sözlerini, "Bu kişilerin yakalanıp cezalandırılmasını, çektiklerimin tazmin edilmesini istiyorum. Devletin arkamızda olması, güvende hissetmemiz lazım. Hekimler olarak en çok aradığımız nokta bu. Güvende hissedemiyoruz kendimizi, ne içeride ne de dışarıda." diye tamamladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması