Doktor Vekil Cihangir İslam'a FETÖ soruşturması

Doktor Vekil Cihangir İslam'a FETÖ soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İslam'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasından başlatılan soruşturma derinleştirildi. Başsavcılık, İslam'ın daha önce soruşturma başlatılan Twitter'daki paylaşımları ve kürsüdeki konuşmasını karşılaştıracak.İslam'ın konuşmasında ve tweetlerinde FETÖ'ye destek verip vermediğine ve söylemlerin uyuşup uyuşmadığına bakılacak. Başsavcılık ayrıca, Kafkas Üniversitesi'nden ihraç edilen İslam ile ilgili Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) müzekkere yazarak ihraç belgesini de istedi. İslam'ın yaptığı konuşmanın ardından ayrıca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 50'yi aşkın 15 Temmuz şehit yakını ve gaziden şikayet dilekçesi geldiği öğrenildi.

Başsavcılık İslam hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamlamasının ardından dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlayacak. Dokunulmazlığının kaldırılması durumunda İslam'ın soruşturma kapsamında gözaltına alınması da gündeme gelebilecek.

Ebru Karatosun
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 5 ay Önce

Cihangir Beyi Ankara Tıptan beri tanırım. asla cemaatle ilişkisi olmadı 28 şubat madurlarından .Her muhalifi fetocu diye yaftalamak ne kadar basitlik.

melik kaya
melik kaya - 5 ay Önce

Arkadaş doktor olunca bu ülkede herkese iftira atma hakkımı doğuyor. herkes haddini bilecek devletine ve başkanına saygı duyacak. bunlar millete vekillik yapıyor yazıklar olsun.

Adam
Adam - 5 ay Önce

Arada bir islamoglu gibi adamlar cikiyor adam gormemis troller kuduruyor

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması