Doktor ve Eczacılar İçin unvan değişikliği kurası

2016 Yılı Unvan Değişikliği Kurası

Doktor ve Eczacılar İçin unvan değişikliği kurası
08 Ocak 2016 Cuma 13:38

2016 Yılı Unvan Değişikliği Kurası

(Uzman (T.U.T.G.), Uzman Diş Tabibi, Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı Olarak Atanacaklar İçin)

İlan Metni

17.04.2014 tarih ve 28975 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin "uzman tabip, uzman (T.U.T.G.), uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına unvan değişikliği suretiyle yapılacak atamalar, ilgili mevzuatı gereğince sınavsız ve kura ile yapılır." hükmüne göre Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları (Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu) kadrolarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) bendine göre görev yapan personelden uzman (TUTG), uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı olarak atanmak isteyenlere ekte ilan edilen münhal kadrolar için 28.01.2016 tarihinde Unvan Değişikliği Kurası yapılacaktır.

Genel Esaslar

1-Başvurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (www.yhgm.saglik.gov.tr) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır.
2-Unvan değişikliği ile atanmak isteyen ve kura son başvuru tarihine kadar (15.01.2016 tarihi dahil) uzman (T.U.T.G.), uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacılık mezunu olan kişiler bu kuraya başvurabilecektir.

a)15.01.2016 Cuma (dahil) gününe kadar (uzman (TUTG) ve uzman diş tabibi) uzmanlık eğitimini bitirenlerin en geç 26 Ocak 2016 Salı gününe kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uzmanlık eğitimi tescillerinin yapılmış olması gerekmektedir.

b) 15.01.2016 Cuma (dahil) gününe kadar (tabip, diş tabibi ve eczacı) mezun olanların en geç 26 Ocak 2016 Salı gününe kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından mezuniyet tescillerinin yapılmış olması gerekmektedir.

c) İkinci maddenin a) ve b) fıkralarında belirtilen bölümlerden uzmanlık eğitimini bitirenlerin ve mezun olanların tescil işlemlerini 26.01.2016 tarihi saat 18:00 'e kadar yaptırmamaları halinde kura başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.