Cumhurbaşkanı Şehir Hastanesi Açılışını Yaptı /Video

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir hastanesi açılış töreninde konuştu. Erdoğan başta sağlık çalışanları olmak üzere milyonların beklediği 3600 ek göstergeye değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Bugün 14 mart Tıp Bayramı, bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı da tebrik ediyorum. Sağlık çalışanlarımıza yönelik saldırıların asla affedilir bir yanı yoktur. Biz sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösteriyoruz.

3600 ek gösterge müjdesi
En son 3600 ek gösterge meselesini çözeceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri budur.

Eski Türkiye'de içimizi en çok acıtan konulardan biri sağlık sistemindeki eksikler, yanlışlar nedeniyle ortaya çıkan vahim görüntülerdi. Hastanelerimiz adeta dökülüyordu, vatandaşımız doktora ulaşana kadar öyle eziyetler çekiyordu ki sağlam olsa bile hasta oluyordu. Muayenesini oldu, reçetesini aldı bu defa da ilaç bulamıyordu. İster acilden ister poliklinikten gelsin faturayı ödeyemediği için rehin alınan veya ölüsü verilmeyen vatandaşlarımız vardı.

 Hastanelerimizi her şeyi ile modernleştirdik. Hükümetlerimiz döneminde 1156 hastanenin büyük bölümünü yeniden yaparak toplamda 1286 hastane inşa ettik. Hastanelerimizdeki yatak kapasitesini 239 binin üzerine çıkardık. Sağlık çalışanlarımızın sayısını 1 milyon 17 bine yükselttik. Ambulans sayısını 5 bine ulaştık. Türkiye bugün bırakın hastanelerde sunulan hizmetleri 1 milyon 250 binin üzerinde vatandaşımıza evde sağlık hizmeti verebilen bir ülke haline gelmiştir.

Dünyada eşi yok
Türkiye bugün 1 milyon 250 binin üzerinde evde sağlık hizmeti verebilen bir ülke haline gelebildik. Ve bunun dünyada bir benzeri yok. Şehir hastanesi alanına giren vatandaşımızn tüm teşhis ve tedavilerini bir arada yapılmasını sağlamaktı. 

İlaç ihraç etmeliyiz
İlaç ve tıbbı malzemelerde dışa bağımlılığı azaltımalı hatta ihraç etmeliyiz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Senin kimliğin rengin nedir bu soramaya hakkımız yok hele hele tıpta hiç sormazsınız.

Garbın ilmini alacağız
Kanser tedavileri hastanelerimizde yerli ve milli çözümler sayesinde en uygun maliyetle gerçekleştiriliyor. Sağlık sektörü teknolojinin en yoğun kullanıldığı alanların başında geliyor. Bilkent Şehir Hastanemizin merkezinde yer aldığı bu bölgede 600 dönümlük bir sağlık vadisini de kuracağız. Garbın ilmini de alacağız onlarla birlikte yatırımlara da gireceğiz. Kendi kendimize yeter hale geleceğiz.

En çok karşı çıkan kullanıyor
İlaç sektöründe ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtarmalı ve büyük bir ihracatçı ülke haline gelmeliyiz. Ülkemizde yapılan her yatırıma karşı çıkmayı hayatlarının ilkesi haline getirmiş bir kesim var. Şehir hastanelerine de karşı çıktılar.  Ankara'da bir şehir hastanesi daha yapıyoruz. Etlik'teki şehir hastanesini de önümüzdeki yıl açacağız. Ankara'nın hastane sıkıntısını bitirme noktasına geleceğiz. Eminim bundan da en çok istemeyenler istifade edecek. Varsın etsinler.

CHP'nin uzay ajansına tepkisi
Türkiye Uzay Ajansı'nın kuruluş kanununu iptal etmek için Anayasa Mahkemesi'ne götürdüler. Bizim hasretimiz bu. Bunların bir milletvekili de yapılan köprüleri kemirerek beslenir bunlara her şey müstehak diyor. Vizyonu olmayan işte böyle saçmalar, böyle kin kusar. Biz kimin ne dediğine bakmadan milletimizin neye ihtiyacı varsa o doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırıp en büyük 10 ekonomiden biri haline getirdiğimizde kimse önümüzde duramayacak."
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 7 gün Önce

3600 EK GÖSTERGEYİ SINIRLI SAYIDA ÇALIŞANLARA ÇIKARACAĞINIZ İÇİN SEÇİMDEN ÖNCE ÇIKARMAYA CESARET EDEMİYORSUNUZ.. ŞAYET SEÇİMLERDEN SONRA ÇIKARTIRSANIZ 3600 EK GÖSTERGEYİ ALAMAYANLAR ACILARINI BİR DAHA Kİ GENEL SEÇİMLERE KADAR UNUTURLAR,DİYE DÜŞÜNÜYORSUNUZ. (YANİ ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇECEK DİYE DÜŞÜNÜYORSUNUZ) BU OYUNU ÇALIŞANLAR GÖRÜYOR. SAYGILARIMLA.

SELİMCAN
SELİMCAN - 7 gün Önce

YAPANLARDAN,EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.SAYGILARIMLA.

Sağlık Teknikeri
Sağlık Teknikeri - 7 gün Önce

3600 fos çıktı

Ahmet
Ahmet - 7 gün Önce

Evet tıp bayramı olsun hekim akla gelsin, 3600 ek göstergede hemşire. Sahi diğer sağlık çalışanlarına ne vereceksiniz ?

Merdo
Merdo - 7 gün Önce

Ünvan değişikliği sınavı yapılsın mülakat olmasın

Aa
Aa - 1 hafta Önce

Lay lay lay yani. Avuç yalamaya devam

ALİ BEY
ALİ BEY - 7 gün Önce

EK GÖSTERGE YOKSA OY DA YOK POLİS VE ÖĞRETMENLER OLARAK..

Tuldenim lee
Tuldenim lee - 7 gün Önce

3600 olur birgun tsk.ler saygıdeğer ç baskanimiz Allahım sağlığına şifa versin ömrüne ömür versin ve seni her türlü kaza beladen korusun dualarımız seninle


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması