Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Doğum kontrolü de neymiş''

Erdoğan: Doğum kontrolü de neymiş...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Doğum kontrolü de neymiş''
31 Mayıs 2016 Salı 09:54

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 79 milyonluk Türkiye’nin medeniyet ortaklığı yaptığı milyarlar olduğunu belirterek, “Açık söylüyorum zürriyetimizi arttıracağız, neslimizi çoğaltacağız. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş... Hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içerisinde olamaz“ diye konuştu. Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen TÜRGEV’in 20’nci kuruluş yıldönümü ve olağan kongresinde özetle şunları söyledi:

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KESECEĞİZ

“ÜLKEMİZİN son 13 yılı özellikle de son 3 yıldır ardı ardına gelen hadiseler bizler için gerçekten çok önemli dersler içeriyor. Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek mecburiyetindeyiz. Bu ister öğrenci yurdu gibi spesifik bir mesele olsun, ister savunma sanayi gibi kompleks bir konu olsun. Hiç fark etmez. Hepsinde de iş dönüp dolaşıp aynı yere çıkıyor. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, başka çaresi yok. İdealimizdeki gençliği mi yetiştirmek istiyoruz? Aileden başlayarak lisansüstü eğitimlerine kadar tüm aşamalarda kendi müesseselerimizi kurup geliştirmemiz gerekiyor.

MÜFREDATA YOĞUNLAŞMA DÖNEMİ

Yeni nesillere aşılanacak bilincin verilecek eğitimin içeriği konusunda da çok ciddi çalışma yapılması şart. Onun için ben sevgili gençlere şöyle söyleyeceğim. Bizim itikadımızı, bizim imanımızı evelallah kimse teraziye çıkaramayacak kadar sağlam olacağız. Ahlakta örnek bir gençlik, inşallah inanıyorum ki TÜRGEV’in yetiştirdiği yurtlarında kalan gençler olacak. Yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ediyorum.

İNANCI VAR DA ŞUURU YOK

Maddi ve manevi eğitim konusunda çok eksikleri olan, rüzgarın önünde sürüklenen yapraklar gibi savrulan gençler olduğunu da görüyoruz. Bu gençlerin bir kısmını bölücü terör örgütü devşiriyor, zehirliyor. Aynı şekilde DAEŞ gibi, mukaddes dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var mı? Var. Ve bunlar bakıyorsunuz inancı olan gençler. İnancı var da şuuru yok. Bakıyorsunuz bir de uyuşturucu, kumar, çeşitli dünyevi zevkler, hatta teknoloji bağımlılığı gibi sorunlar yaşayan gençlerimiz de var. Ulaşma imkanımız olup da ihmalimizden dolayı bu tür felaketlere sürüklenen gençlerimiz varsa işimizi iyi yapmıyoruz demektir.

NÜFUS PLANLAMASIYMIŞ

Vakıf hizmeti dünyaya değil ukbaya (ahiret) yapılan yatırımdır. TÜRGEV gibi çalışacak olan daha pek çok kuruma ihtiyacımız var. Çünkü önümüzde 79 milyonluk bir Türkiye’yle birlikte medeniyet ve tarih ortaklığı içinde olduğumuz milyarlarca insan var. Açık söylüyorum zürriyetimizi artıracağız, neslimizi çoğaltacağız. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayışın içerisinde olamaz. Rabbim ne diyorsa, sevgili Peygamberimiz ne diyorsa biz o yolda gideceğiz. Bunun için de birinci derecede görev annelerindir.

ALMA MAZLUMUN AHINI

Aahhh... Neler çektik değil mi? Okullarımızın kapısından kızlarımızı çevirdiler mi? Üniversite kapılarından çevirdiler mi? İkna odalarına soktular mı? Onu yapanlar nerde? Ama bakın, devran değişti. Hak yerini buldu. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bütün mesele inanmak. İman öyle bir şeydir ki; tekeden bile süt çıkartır. İman budur. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

TÜRGEV MESAJI: FATİH’LE AYNI YAŞTASINIZ FETİHLERE HAZIR OLUN

İSTANBUL’un fethinin 563. yıldönümünü kutladık. Fatih İstanbul’u fethettiğinde TÜRGEV yurtlarında kalan siz üniversitelilerin yaşlarındaydı. Ama çocukluğundan beri kendini fethe adamıştır. Burada fetih için yetiştirilen, yetişen ve bu yolda bilgi, tecrübe sahibi olan birer Fatih’ten bahsediyoruz. Bugün Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştirmiş bir siyasetçi, hizmetkârınız olarak karşınızda isem, dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların dimdik yanında duran bir ülkenin Cumhurbaşkanı olarak karşınızda isem bunu önce yardımını rahmetini esirgemeyen Yüce Yaradan’a sonra da milletimle omuz omuza verdiğim bu mücadeleye borçluyum. Sizler de kendinizi hayalinizdeki, hedefinizdeki fetihler için hazırlayın. Okuyun, araştırın, tefekkür edin, pratik yapın. Düşüneceksiniz, uygulayacaksınız. Neticelendireceksiniz. Kendinizi güçlü yetiştirin. TÜRGEV ve benzeri kurumlarımız size bu konuda imkân sağlamak için vardır.”

FRANSIZ POLİSİNİ KINIYORUM

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’daki protestolar üzerinden AB’nin Gezi Parkı sürecindeki açıklamalarına aynı tondan yanıt vererek, “Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde başlayan Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen evlerin tapularını dağıttı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

GEZİCİLER GÖZÜYLE GÖRSÜN

“Gezi olayları Türkiye’nin gelişmesinden güçlenmesinden büyümesinden rahatsız okuyanların sahneye koydukları senaryonun aşamalarından biriydi. Bugün Paris yanıyor, Brüksel yanıyor. Başka batı şehirlerinde de çok ciddi protestolar yaşanıyor. Üç yıl önce İstanbul’u mesken tutup neredeyse kesintisiz yayın yapan medya kuruluşları bu olaylara adeta kör sağır ve dilsiz kalmışlardır. Ama işte buradan açıklıyorum. Paris’te yaşanan olaylardan dolayı şu anda ben de endişeliyim, kaygılıyım. Protesto haklarını kullanan insanlara Fransız polisinin uyguladığı şiddeti kınıyorum. Yaşanan vahim olayları dünyaya aktarmayan batı medyasını ayıplıyorum. İnsan hakları örgütlerini, batılı politikacıları, Paris’te yaşanan hadiseler konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

(Hürriyet)


Etiketler; #
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.