Çalışanlara yemeyin baskısı' haberi gerçeği yansıtmıyor

Bakanlıktan, bazı basın yayın kuruluşlarında yayımlanan "Çalışanlara Yemeyin Baskısı" haberleriyle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Çalışanlara yemeyin baskısı' haberi gerçeği yansıtmıyor

Haberde, Çorum İl Sağlık Müdürlüğünde görevli personele ramazan boyunca yemek hizmeti verilmeyeceği iddiasının yer aldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ramazan ayı öncesinde İl Sağlık Müdürlüğü Yemek Hizmetleri Yönetim Kurulu tarafından bir araştırma yapılmış ve yemek hizmeti almak isteyen personel sayısı belirlenmiştir.

Araştırma sonucu yemek hizmetinden yararlanmak isteyen personel sayısının azlığı nedeniyle hizmetin kurum dışından karşılanmasının ekonomik açıdan daha uygun olacağı saptanmıştır. Yönetim Kurulu tarafından, personelin mağdur edilmemesi için bağlı sağlık tesislerinden destek alınmasına karar verilmiştir. Bu bağlamda, yemek hizmetleri kesintisiz devam etmektedir. Haberde yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır."
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara
Ankara - 11 ay Önce

Çalışanların çoğunun bayan olduğu bir kurumda böyle saçma uygulamaların olması kesinlikle art niyetten. Her sene ankara sağlık müdürlüğüde yemekhaneyi bakıma alıyoruz diye tutmayanlara eziyet ediyordu. Neyseki bu yıl ilk iki gün için açık

Yahyali
Yahyali - 11 ay Önce

Kayseri'de ogle yemegini sormadan kaldirdilar corumda hic yoktan sorulmus hamile varmi emziren varmi diye. yasasin yeni müdürümüz

gerçek
gerçek - 11 ay Önce

çevir kazı yanmasın. şikayet olmasa o 11 kişiye yemek sağlanırmıydı. bu 350 kişi arasında hiçmi hasta olan veya özel mazereti sebebiyle oruç tutamayacak kimse çıkmayacak yemekhane kapatmak mı kurtaracak devleti kardeşim, ayıp, tutan tutar, tutamayan tutmaz kapatmak ne demek. liyakatsız yöneticiler bir yerden böyle patlıyor işte.

yemesinler
yemesinler - 11 ay Önce

sanki her kurumda yemek mi çıkıyor. yemek çıkmayan kurumlarda hiçbir zaman yenmiyor ya. 1 ay yemek yemeyiversinler ya da dışarıda yesinler ne olur ki. İlçelerde yemek çıkmıyor. bazı illlerde yemek çıkmıyor. da ne oluyor. Sanki ayrılmaz özlük hakkıymış gibi yansıtılıyor bu yemek hizmeti.

Saygı
Saygı @yemesinler - 11 ay Önce

Boş konuşuyorsun . Kadınların regl olanıi var karnı burnunda olanları var şeker hastası olanlar var. Az biraz saygı Sen tut orucunu tutmayana da karışma. İLK ÖNCE İNSAN OL

çorumlu
çorumlu - 11 ay Önce

Yalanını sevsinsenler . Kimseye sormadan yemek kaldırıldı. Sonra ulusal basında haber olunca anında bir U dönüşü biz yemeği kaldırmadık dediler.

Sedat
Sedat - 11 ay Önce

Yav bakanlıkta herşeye cevap veriyor. Bu kadarda defansif olmaya gerek yok. Diken üstünde gibi

Öğle yemeği
Öğle yemeği - 11 ay Önce

Sinop da il sağlık müdürlüğünde iki yıldır öğle yemeği hakkından personel faydalanmıyor

Re
Re - 11 ay Önce

Bunu daha önce Antalya Kamu Hastanelerinde bizzat yaşadım


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması