Banka, kredi ve kartta müjde! Bugünden itibaren ücretsiz...

Banka, kredi ve kartta müjde! Bugünden itibaren ücretsiz...

Bankaca hesabı olan ya da kredi çeken, kredi kartı olan herkesi çok yakından ilgilendiren karar.

personel sağlık net'i instagramda takip etmek için tıklayınız

Türkiye'de yaşayan herkes bugünden itibaren evinde, internet üzerinden ücret ödemeden banka ve finansal kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari nitelikli tüm kredi ve kredi kartı limitlerini, vadelerine göre borç bilgilerini ve ödenmemiş olan faiz, komisyon bilgilerini görebilecek.MİLYONLARI YAKINDAN İLGİLENDİREN KARAR
Bankaca hesabı olan ya da kredi çeken, kredi kartı olan herkesi çok yakından ilgilendiren karar. E-Devlet'e finans ve bankacılık alanında yeni bir hizmet entegre edildi. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden bugünden itibaren ücretsiz oluyor. Daha önce ücret ödeyerek alınan bu hizmet, kişi başı ayda bir defa olmak üzere ücretsiz sunulacak.

HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞILABİLECEK
Bu hizmet ile evinde, internet üzerinden ücret ödemeden banka ve finansal kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari nitelikli tüm kredi ve kredi kartı limitlerini, vadelerine göre borç bilgilerini ve ödenmemiş olan faiz, komisyon bilgilerini görebilecek.Raporda, borç bilgileri banka ve finansal kuruluş bazında yer alacak. Vatandaş, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz, komisyonlarını topladığında toplam borç tutarına ulaşabilecek.

SON 10 YIL DETAYI
Ayrıca, son 10 yılda banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık ve kapalı durumdaki borçlarını görebilecek.

Kararı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yazılı açıklama ile duyurmuştu. Oktay, açıklamasında yüzde 95'in üzerinde tamamlanan "e-Devlet Versiyon 1.0"ın yıl sonuna kadar tamamlanması konusunda kararlı olduklarını belirtti. Vatandaşın hayatını kolaylaştıracak yeni hizmetleri, e-Devlete entegre etmek için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini vurgulayan Oktay, kuruma, vatandaşa ve devlete katma değer sağlamayan hizmetleri de sona erdirdiklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:46YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 gün Önce

ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA,ŞİMDİ BENDE OYUMU VERECİN. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması