Bakanlıkta sözleşmeli yönetici performans toplantısı yapıldı

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, "Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme Yönergesi” kapsamında sağlık il yöneticileriyle bir araya geldi

Bakanlıkta sözleşmeli yönetici performans toplantısı yapıldı

Toplantıda il sağlık müdürleri, başkan, başkan yardımcıları, ilçe sağlık müdürleri, başhekim, başhekim yardımcıları ile hastane müdür ve müdür yardımcılarının değerlendirilmesine ilişkin çalışmalar görüşüldü.10-12 Eylül 2018 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda 3 farklı grupta İl Sağlık Müdürleri, Yönetim İzleme Değerlendirme Biriminden sorumlu başkanları ile Yönetim İzleme Değerlendirme Birim sorumlularının katılımı ile eğitimler düzenlendi.

Eğitimde, 81 ilden gelen katılımcılara performans değerlendirme çalışmaları, performans kriterleri, sözleşmeli yönetici performans değerlendirme yönergesi, gösterge kartları, hastane gruplandırma çalışması ve sözleşmeli yönetici performans değerlendirme sistemi konularında bilgiler verilerek geri bildirimler alındı.

Toplantı ile performans değerlendirme çalışmaları hakkında bilgiler vermek ve sağlıklı  iletişim kanalları oluşturmak amaçlandı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık memuru
sağlık memuru - 4 ay Önce

Sayın Bakanım devletin ve milletin ekonomisi ortadayken kaymaklı maaş alan bu sözleşmeli yöneticiliklerin kaldırılmasını istiyoruz. İsraftır haramdır. Diğer çalışanların hakkına girmektir. Sözleşme imzalatmasanız dahi bu işleri görecek birçok çalışan var. Vazgeçin bu adaletsiz sistemden.

gram
gram @sağlık memuru - 4 ay Önce

çokkkk güzel olmuş varolun İnşaAllah

Adalet
Adalet - 4 ay Önce

Sözleşmeli yöneticilerin maaşı düşürülerek ülke ekonomisine katkı yapılabilir

fatih
fatih - 4 ay Önce

sözleşmeli yönetici demek direk yukarıya karşı eli kolu bağlı olmak demek vede buda altındakilere hem haksızlık yapar sırf sözleşmeli diye aman sözleşmem feshedilmesinde aman şöyle böyle olmasında diye alttaki memurları ezerler

Personel42
Personel42 - 4 ay Önce

Konya’da iş bilmeyen bir güruh var koskoca Konya’ya zulümdür bu,işleyen sistemi bozdular,sekreterler yönetici gibi geziyor kimin ne olduğu belli değil acil el atılmalı

personel42 ye cevap
personel42 ye cevap @Personel42 - 4 ay Önce

iş bilmeyenlerde kimsen gitte iş öğret bakalım. oturdugun yerden .

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 4 ay Önce

HASTANELERDE SAÇMA SAPAN MÜDÜRLÜKLER OLUŞTURULDU.BENCE KALİTE VE DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ DERHAL KALDIRILMALIDIR.AYRICA BU MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCILARINA SÖZLEŞME UYGULAMASI DERHAL KALDIRILMALIDIR.DEVLET MEMURU DEĞİL Mİ,NORMAL HERKES GİBİ ÜCRET ALSINLAR.BAKIN O ZAMAN KİMSE PARTİDEN TORPİL BULMA ARAYIŞINA GİDERMİ.

SAĞLIKCI 78
SAĞLIKCI 78 @DURUGÖZ - 4 ay Önce

DURUGÖZ altına imzamı atarım.baksana mesajınıza insanları zıplatmışsınız.

DUYARLI
DUYARLI - 4 ay Önce

Eskiden yöneticiler çok fazla para almaz kimseler de paradan dolayı hükumeti eleştirmezdi. yöneticiler şimdi olduğu gibi yine de siyasi referanslıydı. işler yine de makamlarını korumak için yapılıyordu. bence birilerini para yönden doyurup diğer meslektaşlara tamah ettirmek yanlış. sözleşmeler feshedilip eskiden olduğu gibi normal maaşlar ne ise ona dönülmelidir. devletin denetleme mercileri denetimlerini artırır ise bu kadar fazla para vermeye gerek kalmadan işler yine de yürüyecektir. diğer kurumlarda işler nasıl yürüyor ise sağlık bakanlığında da yürür tıpkı eskiden olduğu gibi.birazda "ocak devlet için olsun" derim.

sağduyu
sağduyu - 4 ay Önce

Sözleşmeli yöneticilik sistemi acilen kaldırılmalıdır,çıldırıyorlar,çıldırtıyorlar ,bölüyorlar,böldürtüyorlar yarın çok geç olabilir

Veli
Veli - 4 ay Önce

İzmirde radikal değişim şart


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması