Bakanlık: Bu Rapor metni tıbbi terminolojiye uygun dil ve üslupla yazılmamış

Bakanlık: Bu Rapor metni tıbbi terminolojiye uygun dil ve üslupla yazılmamış

Sağlık Bakanlığınca "Alaattin Çakıcı'ya sınırsız ziyaret izni" başlığıyla çıkan haberlere ilişkin, daha önce başlatılan incelemelerin ardından 23 sağlık personelinin gözaltına alınması üzerine dün iki müfettiş daha görevlendirilerek kapsamın genişletildiği, bu esnada Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekim Vekili, Başhekim Yardımcısı ile İdari ve Mali İşler Müdürünün görevlerinden alındığı bildirildi.Açıklamada, şunlar kaydedildi: "... yapılan inceleme sonucunda Kırıkkale İl Sağlık Müdürü ve Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi görevden alınmış, metni tıbbi terminolojiye uygun dil ve üslupla düzenlenmediği belirlenen sözde raporla ilgili yönetici ve hekimlere uyarı cezası verilmiştir.
 

İŞTE O RAPOR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 18:06YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 7 ay Önce

Yazdığınız raporu kendiniz okumadınız mı hiç Allah aşkına bu nasıl bir yazı ? ilk oklu talebesi diliyle yazılmış. Bırakın 6 sene tıp okumayı üstüne en az 4 yıl ihtisas yapmayı benim ortaokulda okuyan kızım yazmaz bu yazıyı.ALLAH bilir ne demek ya? tıp dilinde ölüm raporu na da o zaman eceliyle yazın olsun bitsin. yazıklar olsun size ve size bu diplomayı verene. yada korku nelere kadir mi diyelim şaşkınlıktan ne yazacağını bieememek. :)

Selim
Selim - 7 ay Önce

Sayın bakanım,sadece tıbbı terminolojiye uygun değil diye onlarca sağlıkçı açığa alındı ,bunu nasıl açıklıyorsunuz

Yine personel suclu
Yine personel suclu - 7 ay Önce

Peki o adamlarin o raporu vermeyeceği ay ile gün gibi belli o raporun altına imzayı kim attırdı SİYASİ veya fiziksel psikolojik baskı yapan kimler di bence onların araştırılıp onlara ceza verilmesi lazım belli ki biri yazmış veya yazdirmis imzaladı len şunu denilmiş ...

Caner
Caner - 7 ay Önce

Şu raporu veren hekimleri eleştirenlere Allah akıl fikir versin. Karşınızdaki adam Çakıcı, ülkemiz de Almanya veya ABD değil, can güvenliğimiz tamamen soru işareti. Muhtemelen raporu Çakıcı'nın adamı yazmış, belinde silah ile de imzalatmaya gitmiştir. Ben ölürüm ama imzalamam diyen kahramanları da sahneye alalım.

Att
Att - 7 ay Önce

Mecburen imza atmışlardır. Kim ben atmam diyebilir.?

tds27
tds27 - 7 ay Önce

Allah aşkına arkadaşlar RAPOR bal gibi SAHTE muhtemelen imzalarda sahtedir bunu hazırlayanda muhtemel kuruldan bir personeldir.

,,,,,
,,,,, - 7 ay Önce

SİYASİ BASKI VARSA AYDINLATILSIN

hasan
hasan - 7 ay Önce

raporu okumadan önce hekimlere haksızlık yapıldığını düşünüyordum ama, bu raporu kim yazdıysa, yuh olsun diyorum. Hadi okumadan hekim imza atmış olabilir, arkadaşına güvenerek, bu metne imza atanların hiç biri mi okumadı.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması