Bakan KOCA, O branştaki Sağlıkçılara Müjde Verdi

Bakan KOCA, O branştaki Sağlıkçılara Müjde Verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, diyaliz teknikerlerinin yaşadığı istihdam sorununun, yürürlüğe girecek yeni yönetmelikle çözüleceğini bildirdi.

personel sağlık net'i instagram'da takip etmek için tıklayın

Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Bakanlık olarak diyaliz merkezlerinde daha nitelikli ve kesintisiz hizmet vermek amacıyla yeni bir düzenlemeyi hayata geçirdiklerini duyurdu.Yürürlüğe girecek yeni yönetmelikle "Hemodiyaliz ve Periton Diyaliz Hemşireliği Sertifika Programlarını"nın sonlandırılacağını belirten Koca, "Bu sayede istihdam sorunu yaşayan diyaliz teknikerlerinin önünün açılmasını sağlayacağız. Diyaliz merkezlerinde kademeli geçişle sadece diyaliz teknikerleri ile hizmet vermeyi hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.

- Sertifika almış hemşirelerin hakları korunacak

Yönetmeliğin yayım tarihinden önce sertifika almış hemşirelerin tüm haklarının korunacağının altını çizen Koca, şu ifadelere yer verdi:

"Kamuda yeterli diyaliz teknikeri kadrosu oluşuncaya kadar diyaliz hizmetlerinin aksamaması sağlanacaktır. Ayrıca daha önce periton diyalizi alanında görevlendirilmeyen diyaliz teknikerleri için Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı başlatarak bu alanda da görev yapmaları sağlanacaktır. Sağlık hizmetlerinde diğer meslek grupları için de benzer çalışmalar gündemimizdedir. Her meslek grubunun kendi alanında görevini yapması için gerekli düzenlemeleri yapacağız."

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 12:57YORUM EKLE
YORUMLAR
sag mem
sag mem - 1 hafta Önce

askerlere okul gözetilmeksizin lise ,yüksekokul, lisans hepsine 3600 ek gösterge verilirken askerlerin hepsi 3600 ek göstergeden yararlanırken şimdi sadece hemşirelere verilmesi nedir polislerde ayrım varmı baş polis komiser terör vb iş ayrımı yapılmazken öğretmenlerde ayrım var mı, imamalar da ayrım varmı ki sağlıkçılar da ayrım yapılım sadece hemşireler

120 bin din görevlisi nedir ya imamlar günde 10 ar dk dan sadece 50 dk çalışırken yani günde 1 saat bile değilken haftada 4 saat çalışanlara ek gösterge verilecekse biz sağlık çalışanları sağlık memurları hastada 40 saat çalış hasta ile hasta yakını ile ilgilen hastanın altını temizle banyosunu yaptır bulaşıcı hastalığıyla uğraş tedavilerini yap gece gündüz demeden haftasonu yaz tatili kış tatili bayram demeden çalış idareciler işlerine geldiğinde hemşire gibi çalıştırsın yönetmenliktede sağlık memurları(toplum sağlığı teknisyenleri)aynı zamanda hemşire olarak gör ama 3600 ek gösterge verme olacak işmi dir

. öğretmen haftada 15 saat çalış günün yarısı boş,yılın yarısı boş yaz tatili kış tatili kar tatili yapsınlar ek ders ücreti kurs ücreti sınav ücretleri nöbetleri ücreti ver 1 milyon 100 öğretmene bir de 3600 ek gösterge ver biz sağlıkçılara verme olacak işmi dir. hemşire hariç 370 bin sağlık çalışanı var ama verme adelet bunun neresinde

seçimde ak parti NE oy alabilir ne de YETKİLİ SAĞLIK SEN DE ÜYE KALIR NEDE YETKİ KALIR HODRİ MEYDAN

10/2 zabıta memuru eş çalışmıyor bes yok 5237 tl promosyon ve ikramiye hariç

, KGM (4/b 'li) Ocak ayı maaşı sendika var bes yok 5412.10 lira. Allah devlete zeval vermesin

. 5/3 kimyager 6.407,50tl. Kurum İBB

6 3 polisi memuru aile yardımı terör parası promosyon 6385 Allah bereket versin

Ptt 6-2 bekar memur:4545,02 2015 sicilli

KKK Uzman çavuş evli çocuk yok %11 bes 340TL Oyak 278TL Konut 278TL Toplam 896 kesinti NET Ele geçen 7027 OHAL tazminatı içinde (2062 TL)

öğretmen herşey dahil 5700tl

yeni işe başlayan bir bekçi 4300 tl

bir aynıyat saymanı 5600 tl

bir müftü vaiz 5800 tl vb vb alırken

3/1 öğretmen 4600 lira maaş +1000 tl ekders+ 480 lira dyk kursu+460 lira pansiyon nöbeti 6540 lira. 1 hafta şubat tatilinden dolayı eksik. Tam 4 hafta olsaydı 500 lira civarı daha fazla olacaktı

KİT düz memur Lisans 6/2

BES yok, Eş yardımı yok

4855 TL + 65 TL çocuk yardımı=4920 TL

şu maaşlara bakın Allah aşkına biz sağlıkçılar 15 yıllık bir hemşirenin ,bir sağlık memurunun herşey dahil 4100 tl bu ayıp sendikalara hükümete yeter bizler şu yukarıda ki mesleklerden daha mı az çalışıyoruz daha mı riskssiz bir iş yapıyoruz ne hafta sonu ne tatiller ne gecemiz var ne bayramımız var millet masa başında dünyanın maaşını alıyor beizler hasta altını temizle ,bulaşıcı hastalığıyla uğraş gece tedavileriyle uğraş hastanın banyosunu yaptır vb vb bu meslege cana bu kadar değersizliz nedir Allah aşkına artık yeter

biz saglık çalışanlarının ....

Can güvenliğimiz yok,

Erken emekliliğimiz yok,

Şiddete maruz kalıyoruz,

Bayramlarda ailelerimizle olamıyoruz,

Nöbet tutuyoruz geceleri çocuklarımızla uyku uyuyamıyoruz,

Askerlikten muafiyetimiz yok,

Asker evimiz, polis evimiz, öğretmenevimiz yok,

Hiçbir yerde hiçbir mekânda sağlıkçıya indirim, kampanya yok,

Dolmuşlara ne polis gibi bedava ne öğretmen gibi indirimli binemiyoruz

Ek ödeme dedikleri ve maaşlara sayılan şey düzenli ve günü gününe

yatmamakta sağlık personeli oradan da bir mağduriyet yaşamaktadır

diyorlar.

Bu kadar eksikliğin yanı sıra ek ödemelerin emekliliğe sayılmaması da

sağlık personelinin emekli olduktan sonra bile rahat edemeyeceğini

göstermekte olduğu için birçok sağlık çalışanı emeklilik yaşını

geçtikten sonra emekli olmaktadırlar. Sistemdeki eksiklerin

giderilmesiyle sağlık çalışanları erken emeklilik isteyeceklerdir. En

çok iş yükü olan hemşirelerin saglık memurlarının döner sermaye çarpanı

0,40 iken diyetisyen,eczacı aynıyat saymanı 0,70 ile çarpılıyor bu

adaletsizliğin giderilmesi lazımdır.öncelikle sağlık çalışanlarının özlük haklarını ve maaşlarını düzeltin sayın koca

Hemşire
Hemşire - 1 hafta Önce

Keşke herkes mezun olduğu alanda çalış sa ne doktor ne de hemşire sıkıntısı kalmaz idari birimlerde doktor ve hemşire olmassa daha iyi olur

SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

ÇOĞU MESLEK GRUPLARININ MESLEK KANUNU BİLE YOK.(FİZYOTERAPİSTLER GİBİ)

BEN
BEN - 1 hafta Önce

Diyaliz tamam eyvAllah. AMA : Hemşireliği parçalayıp saçma bölümler açmak ne ,neyin nesi ,fesi. Ameliyathane teknikerliği nedir . Aslı ameliyathane hemşireliğidir. Acil tıp teknikerliği nedir. Aslı acil hemşireliğidir. Yakında yoğun bakım teknikerliği de açılır. Hemşirelik branşlarını parçalayıp 2 yıllık bölüm açmak neyin aklı. Hemşirelikte uzmanlaşmaya gitmek varken bu nedir. YÖK Sağlık bakanlığı bu yanlıştan dönmeli hemşireler nerde çalışacak.

labtek
labtek - 1 hafta Önce

mesela patoloji laboratuvarında da patoloji teknisyenleri çalışsa ne güzel olur. Binlerce teknisyen atama beklerken bir çok kurumda Sağlık memuru,hemşire görev yapmakta.

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 1 hafta Önce

İLK DEFA DOĞRU BİR ADIM ATTI SAYIN BAKANIMIZ TEBRİK EDİYORUM HER ALANDA PROFESYONELLİK EN İYİSİDİR.HEMŞİRELİK OLARAKDA ACİL SERVİS HEMŞİRELİĞİ YOĞUNBAKIM HEMŞİRELİĞİ SERVİS HEMŞİRELİĞİ GİBİ AYRIM YAPSANIZ VE GÖREV TANIMLARINI NETLEŞTİRSENİZ ÇOK DAHA VERİMLİ AKTİF BİR ÇALIŞMA OLUR .

mehmet02
mehmet02 - 1 hafta Önce

Bir müjde bize verin
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır........ on dört yıl oldu bir gelişme olmadı.

aser
aser - 1 hafta Önce

o branş, o ilimiz vs. öylesi yavşak başlıkları sendemi kullanmaya başladın.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması