Artvin'de Hastanelere Yaralı Gelebilir Hazır Olun Talimatı Verildi!

Artvin'in Cerattepe mevkiinde çıkarılmak istenen madene karşı vatandaşların direnişi devam ediyor. Hukuksal süreç devam ederken, şirkete yer teslimi yapılacağı duyumunu alan insanlar bölgeye akın etti. Polis, madene karşı direnişe geçen vatandaşlara müdahale etmeye başladı.

Artvin'de Hastanelere Yaralı Gelebilir Hazır Olun Talimatı Verildi!
Artvin'de, Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde maden çıkarılması için şirket yetkililerinin, asker ve polis eşliğinde zırhlı araçlarla bölgeye gelişi Artvin halkını sokağa döktü.

Dün akşamdan itibaren araçlarıyla Cerattepe yolunu ulaşıma kapatan vatandaşlar bölgede bekleyişe geçti. Polis, madene karşı direnişe geçen vatandaşlara gaz bombasıyla müdahale etmeye başladı.HASTANELERE HAZIR OL TALİMATI

Bu arada polisin olası müdahalesi sonrası yaralananlar olabileceği gerekçesi ile Artvin Devlet Hastanesi'nin uyarıldığı ve acil birimlerdeki sağlık çalışanları sayısının artırıldığı öğrenildi. Bölgeye çevre ilçelerden de ambulans takviyesi yapıldığı belirtildi.

Öte yandan Artvin halkının bekleyişini sürdürdüğü Atmaca Mahallesi mevkiine vatandaşların araçlarla çıkmasına izin verilmiyor. Vatandaşlar yaya olarak bölgeye ulaşmaya çalışırken, bölgede güvenlik güçleri ile Artvin halkının gergin bekleyişi sürüyor.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması