Aöf'de Kayıtlar Bugün Başlıyor!

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesinin yıllık sistemde eğitim-öğretim yapan açıköğretim, iktisat ve işletme fakültelerine, 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adayların internet başvuru ve kayıt işlemleri bugün başlıyor.

Aöf'de Kayıtlar Bugün Başlıyor!
26 Eylül 2016 Pazartesi 17:12

 2011-12  Öğretim Yılı Yıllık Sistemde Öğretim Yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri internet başvuru ve kayıt duyurusu yapıldı.

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü trafından yapılan açıklamada yapılan  duyurunun yıllık sistemde eğitim-öğretim yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine aşağıda sıralanan kayıt türlerinin “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsadığı belirtildi.

Bugünden itibaren başlayan ve 14 Ekim 2011 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek olan internetten başvuruları http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılabilecek. 

Duyuruda şu bilgilere yer verildi: “

ÖSYS YENİ KAYIT:
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adaylar, (Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili programları hariç) İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
KARA KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ ÖNLİSANS PROGRAMINA KAYIT:
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise ve dengi okul mezunu uzman erbaşlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
6111 SAYILI KANUN (Af) KAPSAMINDA KAYIT:
6111 sayılı Kanun ile 2547 sayılı Kanuna eklenen geçici 58. madde gereğince 25/07/2011 tarihine kadar başvuru yapıp başvurusu kabul edilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
YATAY GEÇİŞLE KAYIT:
Yatay Geçiş Yönetmeliği ve 6111 sayılı Kanun’a göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine başvuru yapıp, başvurusu kabul edilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİNCE YYAPILAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVI (AYÖS) İLE KAYIT:
AYÖS sınavı sonucu kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar İnternetten başvUrup, kayıt yaptırabilirler.
KAYIT İŞLEMLERİ 2 AŞAMADA
Adayların kayıt işlemleri 1. aşama: “İnternet Başvuru” 2. aşama: “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.
14 Ekim 2011 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.
İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2011–2012 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a “Öğretim Gideri” ve Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da http://aofkayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.
Kayıt işlemleri;26 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayıp, 11 Ekim 2011 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 12, 13, 14 Ekim 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.
Adaylar, 26 Eylül - 11 Ekim 2011 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 12, 13, 14 Ekim 2011 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 14 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 08 Ekim 2011 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.
“İnternet Başvuru” ve “Kayıt” ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.
İLETİŞİM
Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz
aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.