Antalya'da Ki Hemşireler Yerlerinden Memnun

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan 290 hemşireye yönelik ankette, hemşirelerin yüzde 72'sinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapmaktan memnun olduğu belirlendi.

Antalya'da Ki Hemşireler Yerlerinden Memnun
28 Eylül 2016 Çarşamba 21:11

 Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan 290 hemşireye yönelik ankette, hemşirelerin yüzde 72'sinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapmaktan memnun olduğu belirlendi. 


Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Dr. Emine Kol, hemşire memnuniyetinin hasta bakım kalitesinin yükseltilmesi ve maliyetleri düşürmede oldukça etkili olduğunu söyleyerek, hemşire memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmaların yaklaşık iki yıldır devam ettiğini kaydetti. 

Memnuniyet düzeyinin 290 hemşirenin katıldığı anketle ölçüldüğünü belirten Kol, hemşirelerin yüzde 72'sinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapmaktan memnuniyet duyduğunu bildirdi. Kol, "Hemşirelerin, adil performans değerlendirmesine yönelik memnuniyeti 2009 yılında yüzde 61 iken 2011'de yüzde 89, yöneticilerin yaklaşımından memnuniyetleri ise 2009'da yüzde 59 iken 2011'de yüzde 72. Sonuç olarak anketimizde yüzde 60'ın altına düşen bir ortalama bulunmamaktadır" diye konuştu. 

Hemşire memnuniyetinin sağlanmasında izledikleri yöntemlere de değinen Emine Kol, oluşturulan hemşirelik kurullarında hizmetlerin işleyişi ve yönetimiyle ilgili alınan kararların tüm çalışanlara duyurulduğunu bildirdi. 

Kol, adil ve şeffaf bir atama sistemi sağlamak amacıyla, yoğun bakım çalışma süresi, eğitim ve bilimsel çalışmalardan oluşan bir puanlama yaptıklarını aktararak, "Puan listesi ve atamalar tüm çalışanlar tarafından bilgisayar ortamında sürekli izlenebilmektedir. Klinik sorunlar için 35 kişiden oluşan klinik temsilcileri ile ayda bir kez bir araya gelerek yaşanan sorunların çözümüne yönelik stratejiler belirleniyor. Sorunların çözümünde bizzat hemşireler yer alıyor" dedi. 

Oluşturulacak intranet sistemi ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan hemşirelerin internet ortamında birbirleri ile iletişim sağlamalarını amaçladıklarını da ifade eden Kol, şikayet, öneri, e-posta duyurusu gibi işlemleri çağın gerektirdiği şekilde ele aldıklarını da sözlerine ekledi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.