Ameliyatta hastanın sedyeden düşürüldüğü iddiası

Kanser hastası Gökhan ÖCALAN'nın (32) anjiyo operasyonu sırasında sedyeden düştüğü iddia edildi.

Ameliyatta hastanın sedyeden düşürüldüğü iddiası

Aile olayla ilgili doktor ve hastane yönetimini suçlarken, operasyonu gerçekleştiren doktor hastanın operasyon hazırlığı öncesi kalbinin durduğu sırada atak geçirdiğini ve kendini sedyeden attığını ifade etti.

Olay  Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde8 Mayıs gecesi  meydana geldi. Bir süredir kanser tedavisi gören, evli ve bir çocuk babası Gökhan Öçalan (32), göğüs ağrısı şikayeti ile hastanenin acil servisine başvurdu. Kalp krizi teşhisinin ardından anjiyo ameliyatına alınan hasta, burnu ve kaşı sarılı bir halde çıktı. Gökhan ÖÇALAN'a ne olduğu konusunda doktorlardan yeterli bilgi alamadıklarını iddia eden yakınları görevli doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Gökhan Öçalan, göğsündeki ağrı nedeniyle hastaneye kendi aracı ile geldiğini ifade ederek "Kalp damarımın kapalı olduğunu söyleyerek acil anjiyo için ameliyata alındım. Uyandığımda kaşımın yarık, burnumun kırık olduğunu gördüm. Doktordan mantıktı bir cevap alamadığımız için gerekenin yapılmasını istiyorum" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, operasyonu gerçekleştiren Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Mutlu Büyüklü, hastanın göğüs ağrısı ile acile geldiğini ve bir kalp damarının yüzde 100 kapalı olması nedeniyle acil olarak ameliyata aldıklarını söyledi.

Ameliyat hazırlığı sırasında hastanın birden kasılmaya başladığını ve sedyeden kendini aşağı attığını ifade eden Büyüklü, kalbi duran hastaya yerde müdahale ettiklerini belirtti. Büyüklü "20 saniye süren müdahalenin ardından hastanın kalp atımı düzeldi ve bilinci yerine geldi. Bizimle konuşmaya başladı. Tekrar ameliyat masasına alarak operasyonu gerçekleştirdik, Kalp damarı yüzde 100 kapalı olan hastaya stent uygulaması yaptık. Hasta yakınları ile yaklaşık bir saat sonra hastanın durumu ile ilgili konuştuk. Operasyon sırasında yaşanan olayı kendilerine aktardık. Hastanın tedavisi için elimden geleni yaptım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 21:02YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir bilen
Bir bilen - 9 ay Önce

Anjio ameliyatı da ne ki yaa. Sağlık sitesi de böyle yazarsa.

Karga Misali
Karga Misali - 9 ay Önce

İnsanlar hayatını kurtarmış ölümden dönmüşsün açılan kaşın hesabını soruyorsun. Acaba devletten tazminat koparır mıyım ? !!!!!!

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması