ALO 147 Kapatılıyor Darısı Alo 184 Başına

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, 81 ilin milli eğitim müdürleri ile toplantı düzenledi. Bakan Selçuk, milli eğitim il müdürlerine yeni dönemin yol haritası hakkında önemli bilgiler verdi. Bir milyonluk öğretmen camiası ve okul idarecileri için çileye dönüşen ALO 147 şikayet hattının kapatılacağını söyleyen Selçuk, "Öğretmenlerimizin kalbine, gönlüne dokunmayan bir sistemin başarılı olamaz" ifadelerini kullandı.

ALO 147  Kapatılıyor Darısı Alo 184 Başına

Sağlık Bakanlığı tarafından Kurulan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM),  101 değişik unvanda 240.000’i aşkın çalışanı  olan birimdir.  Bu birim zaman içersinde  sağlık personelini şikayet sistemine dönmüş bulunmaktadır.   ALO 147'ün kapatılacak olması Milli Eğitim camiasında oldukça olumlu karşılanmıştır. Darısının  Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM),  Alo 184'ün başına diyoruz. Sağlık Personeli sahada sizi hemen SABİM'e şikayet ediyorum tarzında ugradığı sözel şiddetten ve buraya yapılan şikayetlere verilen savunmalardan bıkmış durumdadır. Elbetteki hasta ve hasta yakınları haklarını aramalıdır. Ancak bunun için hastalanelerde hasta iletişim birimleri bulunmaktadır. Hasta ve hasta yakınlarının yaşamış olduğu sorunları halledilmesi için kurumlarda 2 ayrı birim oluşturulması aynı şikayetin 2 ayrı yere yapılmasında yetki ve olay karmaşasına sebep olduğu gibi bir çok elemanında sahaya kazandırılması sağlar ve yaşanan eleman sıkıntısının bir nebze önüne geçebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 00:09YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık personeli
Sağlık personeli - 7 ay Önce

Bimer şikayetleri de sabim şikayetleride kaldırılmalı herkes kendi kafasına göre yazıyor biz de ifade vererek suçsuzluğumuzu kanıtlamak zorunda kalıyoruz suç işlediğimizi düşünüyorsa biri onu kanıtlasın ben neden masum olduğumu kanıtlamak zorunda kalıyorum benim çocuğuma 3 kez damaryolu açmak için denedi diye şikayet eden var

Hemşire xyz
Hemşire xyz - 7 ay Önce

İnsanlara sorumluluklarını öğretmenden direkt hakları öğretiliyor. Bu yüzden hastanede, milli eğitimde, emniyette sürekli hak arayan fakat sorumluluğunu bilmeyen bir millet olduk. İnsanlar, öğrenci olarak, hasta olarak, veli olarak yapması gerekeni yani sorumluluğunu bilmiyor, ondan sonra habire şikayet edip duruyor ve çalışanı canından bezdiriyor. Bir ülke ilerlemek istiyorsa vatandaşlarına balık tutmayı öğretmeli sürekli başkasının tuttuğu balığı yemeyi değil , insanlar çalışmak istemiyor fakat sürekli talep ediyor.

Dr .
Dr . - 7 ay Önce

Meb bakanı sağlığa da el atsa keşke

mali
mali - 7 ay Önce

SABİM ve BİMER den gelen şikayetlerin büyük çoğunluğu gereksiz ithamlarda bulunuyorlar. Bir sürü yazışma, araştırma yapıyorsun iddia boş çıkıyor fakat iddianın sahibine yönelik bir yaptırım, ceza yok.

Hemşire
Hemşire - 7 ay Önce

Evet şikayet hatları kaldırılmalı öneri ve istek hatları olmalı insanlar şikayetlele yıpratılmamalı

kimsesiz
kimsesiz - 7 ay Önce

Sağlıkta şiddet bitti mi? Cevabını bildiğiniz şeylere yorum yapmayın.

Dr .
Dr . - 7 ay Önce

Meb bakanı sağlığa da el atsa keşke

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması