Aile hekimlerine cari giderler bir an önce yatırılmalı"

Her ayın 8’inde aile hekimlerimizin hesabına yatırılan cari giderler bir çok ilde henüz yatırılmaması nedeniyle Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından bir açıklama yapıldı.

Aile hekimlerine cari giderler bir an önce yatırılmalı"Kahveci açıklamasında aile hekimlerinin mağdur edilmemesi gerektiğini belirterek "Cari giderler için yapılan ödemeler tıpkı bir maaş gibi aylık ve düzenli olarak yapılan ödemelerdir. Bu ödemelerde yaşanan gecikmeler aile hekimlerimizi sıkıntı içerisine sokacaktır. Ne yazık ki bu ay bazı illerimizden hala ödemelerin yapılmadığına dair şikayetler bizlere ulaşmıştır. Sağlık Bakanlığı bir an önce bu gecikmeyi sonlandırmalıdır." dedi.

Sürecin uzamaması gerektiğini kaydeden Kahveci "Bu tür gecikmelerin yaşanması çalışanları endişeye sokar. Bunların olmaması lazım. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bu konuyu görüşeceğiz. Gerekirse bir başvuru yapıp bu tür aksaklıkların olmaması hususunu dile getireceğiz. Umarız ki Aile Hekimlerimizin bu sıkıntısı bir an önce çözülür” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 3 gün Önce

SAĞLIK'DA SIKINTILAR GÜN GEÇTİKÇE HIZLA ARTARAK DEVAM EDİYOR.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.SAYGILARIMLA.

01
01 - 3 gün Önce

%70 cebe giren para için neden kıyamet kopar anlamadım gitti. Bir kez de bir kaç gün sonra cebe girsin ne olur sanki? Pardon kardan zarar olur galiba?? Asm için ne kadar harcanıyor ki. Bakanlık 4000 sabit ücret belirleyip, cari dahil üstünü performansa bağlayıp kilitlenen sistemi açmalı..

hemşire
hemşire - 3 gün Önce

cari giderler ödeneği bir an önce yatmalı ki tamamına yakını cukkalansın.

mevlüt bülbül
mevlüt bülbül @hemşire - 3 gün Önce

cari gider ödemeleriyle çalışan personel maaşları sigorta primleri stopaj ödemeleri kira elektrik su iletişim internet sarf malzemeleri ve daha birçok kalem ödenmektedir. bilip bilmeden yazmayın.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması