Acilde Para Alan Sağlık Personeli Yandı

Sağlık Bakanlığı, hastalardan gelen şikayetler üzerine özel hastanelere denetimi sıklaştıracak. Acillerde para aldığı tespit edilen özel hastanelere yüksek miktarda para cezaları kesilecek. Üç uyarı sonunda hastanelere geçici kapatma uygulanacak

Acilde Para Alan Sağlık Personeli Yandı

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz aylarda, Resmi Gazete'de yayımlanan yeni tebliğle acil servislere bir dizi düzenleme getirmişti. Tebliğ ile özel hastanelerden, kendilerine başvuran veya ambulans ve sevkle acile getirilen hastaları, ödeme gücüne ve sağlık güvencesine bakmaksızın kabul etmeleri istenmiş ve ücret talep etmeleri kesinlikle yasaklanmıştı.

ÜÇ UYARI SONUNDA KİLİTBakanlık şikayetler üzerine harekete geçti. Acil vakalardan para alınmaması için denetimler sıklaştırılacak. Denetimler sonucunda para aldığı tespit edilen özel hastaneler uyarılarak para cezası kesilecek. İkinci kez tekrarlandığında ilkine göre 10 katı para cezası verilecek. Üçüncüsünde ise hem para cezası, hem geçici kapatma cezası verilecek.

Antibiyotikte frene bastık

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 2017 yılına ilişkin antibiyotik kullanımı verileri belirlendi. Buna göre vatandaşın en sık üst solunum yolu enfeksiyonlarında antibiyotik kullandığı ortaya çıktı. Gereksiz antibiyotik kullanımına karşı seferberlik başlatan Türkiye, kullanımı yarı yarıya düşürdü. 2011 yılında 15 milyar TL olan toplam ilaç harcamaları içinde antibiyotik payı yüzde 11 iken, geçen yıl yüzde 5'e kadar geriledi.

Ahmet Fatih Erturan

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 21:04YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan
Cihan - 10 ay Önce

acilde çalışan personel para almıyor editör bey hastanenin kendisi alıyor

BU NASIL MANŞETTT
BU NASIL MANŞETTT - 10 ay Önce

BU NASIL MANŞETTT

sağlık personeli
sağlık personeli - 10 ay Önce

sağlık personeli acilde hastalardan para mı alıyordu!

Ccalışan
Ccalışan - 10 ay Önce

Acilden para alan hastane dense daha mantıklı olur

Att
Att - 10 ay Önce

Parayı sağlık personeli mi alıyor? Ne enteresan adamsın editör.

Sibeliso
Sibeliso - 10 ay Önce

. ......kalp krizi diyabet komasi vs gbi acil durumlardan para talep edilmez ama gribim halsizim derse bu acil olmuyor tabiki para alinacak

haberci
haberci - 10 ay Önce

ya hayretler içinde kalıyorum manşet e bak. ...

Hizmetli memur
Hizmetli memur - 10 ay Önce

Hizmetli memurlar tam memurluk istiyor kulak verilsin

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması