75 Yaşında Tıp Fakültesinde Mezun Oldu

75 Yaşında Tıp Fakültesinde Mezun OlduPamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilere beyaz önlüğün eğitim hayatlarına attıkları ilk adımı simgelediğini belirterek, "Tıp Fakültesi, üniversitemizin ilk açılan fakültelerinden biri olup bugüne kadar birçok başarıya imza atmış; başarılı hekimler, uzmanlar, değerli bilim insanları yetiştirmiştir. Son iki yıl içerisinde aramıza katılan hocalarımızla Tıp Fakültemizin öğretim üyesi kadrosunu güçlendirdik. Hem Fakültenin hem de Hastanenin teknik alt yapı eksiklerini tamamlama ve mekan eksikliklerini giderme çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.

55 yıl sonra yeniden tıp öğrencisi oldu
Törende 75 yaşında Tıp Fakültesi öğrencisi olarak beyaz önlük giyen Ali Yurdacan Ülgen büyük ilgi gördü. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın takdimi ile beyaz önlüğünü giyen Ali Yurdacan Ülgen, içindeki ateşin hiç sönmediğini belirterek, "1963 yılında Çapa Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyken bırakmak zorunda kaldığım eğitim hayatıma yeniden döndüm. İçimdeki tıp ateşi hiç sönmedi. Hocalarımın desteği ve emekleriyle gelecekte bir doktor ve bir insan olarak diğer insanlara faydalı olmak istediğimi sizlerin huzurunda belirtiyor ve saygılar sunuyorum" diye konuştu.
Tören, başta Rektör Prof. Hüseyin Bağ olmak üzere akademisyenlerin takdimi ile 216 tıp fakültesi öğrencisinin beyaz önlüklerini giymesi ve günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:53YORUM EKLE
YORUMLAR
DURUGÖZ
DURUGÖZ - 3 ay Önce

AMCACIĞIM,İYİ GÜZEL DE BU SAATTEN SONRA,SEN KENDİNE DE DOKTORLUK YAPAMAZSIN.

mecburi
mecburi - 3 ay Önce

Doktor Amcamıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Ancak mecburi hizmet için memurluk yaşını çoktan geçmiş durumda. Diplomasını nasıl alıp mesleğini icra edecek? Azmi takdire şayan. En azından bu tür istisnai durumdakiler mecburi hizmetten muaf tutulmalı.

Kasım Mollaoğlu
Kasım Mollaoğlu - 3 ay Önce

Ali amcamız henüz doktor değil. Hocalarının desteği (!) ile gelecekte bir doktor olmak istediğini söylüyor. Öğrenciliğe yeni dönmüş daha. Hocalar desteklerse ve Allah ömür verirse 80 yaşında doktor olabilir.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması