3600 ek göstergeyi kısa sürede hayata geçireceğiz

3600 ek göstergeyi kısa sürede hayata geçireceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu: - "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi seçimden sonra en kısa süre içerisinde 3600 ek göstergeyi hayata geçirmiş olacağız. Bununla ilgili kafalarda en ufak bir tereddüt olmaması gerekiyor"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırılarına yönelik açıklamalarıyla ilgili, "Tüm dünya çok güçlü bir şekilde kınama mesajları yayınlarken, ülkemizde ana muhalefet partisi liderinin yaptığı talihsiz açıklamayı kınıyorum." dedi.

Sarıeroğlu, Memur-Sen Adana Şubesince düzenlenen Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, kadın olmazsa Türkiye'nin bugünün ve geleceğinin eksik olacağını söyledi.

Sendikaların gelişimi açısından 17 yıldır önemli mevzuat düzenlemelerinin yapıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, sendikacılığın AK Parti döneminde geliştiğini anlattı.

Memur-Sen'in sadece üyelerinin hak ve menfaatleriyle ilgili çalışma yapan bir konfederasyon olmadığına işaret eden Sarıeroğlu, "Eğitimden tutun, uluslararası sendikacılık anlamında proaktif bir süreci işletiyor. Şu an uluslararası arenada yaptığı çalışmalar gerçekten çok kıymetli. Sadece üyeleriyle ya da Türkiye'yle sınırlı olmayan, kıtalara ulaşan bir Memur-Sen çalışması söz konusu. Ben bu başarılı çalışmaların güçlenerek devam etmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

KAPAT [X]
Sarıeroğlu, 31 Mart'ı Türkiye açısından milat olarak değerlendirdiğini belirterek, "Türkiye'nin tarihinde ilk kez gerçekleşecek olan 4,5 sene seçimsiz dönemde, 16 yıldır yaptığımız devrim niteliğindeki düzenlemeler ve reformların üzerine inşallah çok daha önemli çalışmaları ekleyerek yolumuza devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

- "Ana muhalefet partisi liderinin açıklamasını kınıyorum"Sarıeroğlu, Yeni Zelanda'da iki camiye yönelik terör saldırısına ilişkin şunları söyledi:

"Dün çok üzücü, hepimizin yüreğini yakan ve dünyada yankı uyandıran bir gelişme yaşandı. Bu olayın çok iyi irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm dünya çok güçlü bir şekilde kınama mesajları yayınlarken, ülkemizde ana muhalefet partisi liderinin yaptığı talihsiz açıklamayı kınıyorum. Bu dünyayı okuyamamaktan, yaşanan süreçleri anlayamamaktan daha öte daha vahim bir şey. Hem ülkemiz açısında hem partisi açısından. Kemal Kılıçdaroğlu'nun okuyamadığını ya da bilinçli olarak farklı bir yere çektiğini gördüm. Kınadığımı da altını kalın çizgilerle çizerek huzurlarınızda ifade etmek istiyorum. Yeni Zelanda'da ibadet ederken çok ağır bir terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden tüm Müslüman kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Bu ırkçılık ve İslam düşmanlığının karşısında tüm dünya ülkelerinin ortak bir dayanışmayla durması gerektiğini de gösterdiğine inanıyorum. Terörün dili, dini, ırkı söz konusu değildir, terör, terördür."

Türkiye'nin terörden acılar çekmiş bir ülke olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, "Birçok ülkede terör saldırısı yapılmışken, bu olayda farklı bir şey dikkatimi çekti. Hiçbir zaman yaşanan terör saldırısında görüntülerin her detayıyla sosyal medyada ve televizyonlarda yayınlandığı bir süreci yaşamadık. Bunun tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Tam bir oyun gibi maalesef. Özellikle bunun da bir dizayn olduğunu düşünüyorum. Tehlikenin de farkına varmamız gerektiğini düşünüyorum. Gençler ve çocuklar açısından içinde farklı mesajlar olduğunu düşündüğüm bir oyun gibi maalesef sosyal medyada yayınlanıyor. Bu çok tehlikeli bir şeyin başlangıcı gibi." diye konuştu.

Tüm dünya olarak böyle bir durumun önünde durulması gerektiğini vurgulayan Sarıeroğlu, "Birinin farklı bir şeyin fitilini ateşlemeye çalıştıkları belli. O yüzden hem Türkiye hem İslam dünyası hem de dünya olarak bu olayı farklı şekilde değerlendirip önlemlerimizi almamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

- "3600 ek göstergeyi hayata geçirmiş olacağız"

Hükümet olarak vadettikleri her şeyi yerine getirdiklerini dile getiren Sarıeroğlu şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi seçimden sonra en kısa süre içerisinde 3600 ek göstergeyi hayata geçirmiş olacağız. Bununla ilgili kafalarda en ufak bir tereddüt olmaması gerekiyor. Sözümüz, sözdür. Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu net olarak açıkladı. Öğretmenlerimiz, sağlık çalışanlarımız, din görevlilerimiz ve polislerimizle alakalı olarak seçimden sonra yıl içerisinde hayata geçirilecektir."

Sarıeroğlu, daha sonra Memur-Sen üyesi kadınlarla toplu fotoğraf çekildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURUGÖZ
DURUGÖZ - 7 gün Önce

AMMAN ÇALIŞANLARI SEÇİMDEN SONRAYA KADAR KANDIRMAYA DEVAM EDİNİZ,UYANMASINLAR!!!

vhki
vhki - 6 gün Önce

o zaman oyu da o memur gurubundan isteyin...

akını
akını - 6 gün Önce

sürekli meclis açılınca yapacaz diye söz verip aynı sözleri söyleyince provakatör memurlara fırsat doğuyor. meclisten geçsin. sözünü tut. 2020 yılında uygulanacaktır desen kimseye bişey olmaz.
Yıpranma sözü verildi 5 yıl sağlık personeliyle dalga geçildi. hem 6 yıla 1 yıl verildi. hemde geçmiş yıllarımıza sayılmadı. bu yanlışların açıklamasını fırsatçılar aleyhinize kullanıyor. onlara karşı savunma yapamıyoruz.

SAGLIK MEMURLARI
SAGLIK MEMURLARI - 6 gün Önce

3600 EK GÖSTERGE SADECE HEMŞİRELERE VERİLECEKMİŞ ,O ZAMAN ORTADA YETKİLİ SAĞLIK SEN DİYE BİRŞEY KALMAZ
ADI OLUR HEMŞİRE SAĞLIK SEN
DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İSTİFALARI TAVAN YAPAR KİMSE KALMAZ SENDİKADA HEMŞİRELERDEN BAŞKA.ÜYE YAPACAK KİMSEYİ BULAMAZLAR.HADİ BAKALIM .ELVEDA SAĞLIK SEN DERİZ YOLUMUZA BAKARIZ

sağlıkcı
sağlıkcı - 6 gün Önce

Y E M E Z L E R

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 5 gün Önce

YAW DE GET İŞİNE.DALGAMI GEÇİYORSUNUZ.YIPRANMAYI NASIL VERDİĞİNİZİ GÖRDÜK.BİRDE UTANMADAN HER FIRSATTA SAĞLIKÇILARA YIPRANMA VERDİK DİYORSUNUZ.SAYENİZDE SAĞLIK ÇALIŞANLARI İTİBAR OLARAKTA MADDİ OLARAKTA YERLERDE SÜRÜNÜYOR.HALA KALKMIŞ SEÇİM SONRASI DİYORSUNUZ.VERECEKSENİZ SAMİMİYSENİZ SEÇİM ÖNCESİ VERİN.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması