30 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

30 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu'nda alınan kararlara göre 30 adet ilacı, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil ettik. Eşdeğer olan bu ilaçlar sayesinde sigortalılarımızın tedavilerinde alternatifler ve erişim kolaylığı sağlamış olduk.

Geri ödeme listesine eklediğimiz ilaçlar, antibakteriyel ilaçlar, kalp rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar, vitamin destek grupları, KOAH, epilepsi, analjezik, antitrombotik, demir ilaçları ve solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılan ilaçlardan oluşmaktadır.Eklenen 30 adet ilacın mevcut durumda eşdeğeri bulunmakta olup, bu ilaçların geri ödeme listesine ilavesiyle kullanıldıkları tedaviler için alternatifler ve erişim kolaylıkları doğmuştur.

"BEDELİ ÖDENEN YURTİÇİ İLAÇ SAYISI 8 BİN 547'YE YÜKSELDİ"


Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısı 8547'ye ulaştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak, geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

YAKINDA SEÇİM VAR,ALINMASI DA LAZIMDI!! SAYGILARIMLA.

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 2 ay Önce

SMA hastalarının ilaçlarını bir türlü tedarik etmiyorsunuz.yazık değilmi bu hastalara sayın bakanım. bu hastaların tek seslerinin FOX haber olması da gerçekten çok üzücü.hiç havuz kanalları bu hastalarla ilgili haber yapmıyorlar,yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması