2016 Yılı 3. Dönem Diyaliz Eğitim Planlaması

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2016 Yılı 3. Dönem Diyaliz Eğitim Planlaması hakkında duyuru yayımlandı.

2016 Yılı 3. Dönem Diyaliz Eğitim Planlaması
29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:46

 T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı : 56733164/771-E.2379               26.08.2016
Konu : Diyaliz Eğitimi Hk.

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINA

Diyaliz Merkezleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre diyaliz merkezlerinin faaliyet gösterebilmesi için ile diyaliz eğitimi almış bir sorumlu uzman tabip, pratisyen tabip, hemşire ve acil tıp teknisyen ile hizmet vermesi gerekmektedir.

İl Sağlık Müdürlükleri kanalı ile gönderilmiş olan eğitim başvuruları Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilerek, Diyaliz Eğitim Merkezlerinin 2016 yılı 3 üncü eğitim dönemi için Bakanlığımıza bildirmiş oldukları kontenjanlar dahilinde ekli listede isimleri bulunan personelin eğitime katılması planlanmıştır.

Makamınızca da uygun görüldüğü takdirde ekli listede isimleri ve eğitim görecekleri merkezler belirtilen sağlık personelinin 05.09.2016 tarihi itibariyle eğitime başlamaları; 23.09.2016 tarihine kadar mazeretsiz olarak eğitime başlamayan personelin eğitim planlamasının iptal edilmesi, Bakanlığımıza bağlı kurumlarda görev yapan personele ait tahakkuk edecek yolluk ve yevmiyelerin kurumlarınca karşılanması hususlarını tensiplerinize arz ederim.

Dr. Murat ÖZTÜRK
Daire Başkanı V.

Uygun görüşle arz ederim.
…/…/2016

Uzm. Dr. Arif KAPUAĞASI
Genel Müdür Yardımcısı V.

O L U R
…/…/2016

Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ
Genel Müdür V.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.