'2016 Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri'

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan 2016 yılı 'Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri' başlıyor.

'2016 Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri'
09 Mayıs 2016 Pazartesi 13:17

Sağlıkta Dönüşüm Programının ana bileşenlerinden biri olan “Nitelikli ve etkili sağlık hizmeti için kalite ve akreditasyon” ilkesine yönelik çalışmalardan biri de Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleridir. Bu amaçla; 27.06.2015 tarihli ve 29399 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmeliğin 6. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan “Değerlendirmeler her yıl, Bakanlığın belirlediği tarihlerde Bakanlıkça yapılır.” hükmü gereğince 2016 yılında Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi yapılacaktır.

Bu kapsamda 09 Mayıs 2016 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasında,  ekte ilan edilen bölüm ve standartlar üzerinden aşağıda belirtilen sağlık tesislerinde, değerlendirme faaliyeti gerçekleştirilecektir. 

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri sürecine yönelik bilgilendirme ekte bulunan SKD 2016 Rehberi’nde yer almaktadır.

TKHK’na bağlı Sağlık Tesisleri (E2 ve E3 tipi entegre hastaneler hariç),

Özel ve Vakıf Hastaneleri,

Üniversitelere bağlı Tıp Fakültesi Hastaneleri (Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezleri dahil)
Vakıflara bağlı Üniversite Hastaneleri,

Değerlendirme sürecinde yer alacak değerlendiricilerimize ve Sağlık Tesislerimize başarılar dileriz.

Ekler:

Ek-1 SKD Rehberi 2016 için tıklayınız 

Ek-2 SKS Hastane (Versiyon 5) için tıklayınız 

Ek-3 Makam Onayı için tıklayınız 

(Sağlık Aktüel)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.