2015 başasistanlık sınavında boş kalan kadrolara ek yerleştirme yapılacak

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 2015 yılında yapılan başasistanlık sınavında boş kalan kadrolara ek yerleştirme yapılacak.

2015 başasistanlık sınavında boş kalan kadrolara ek yerleştirme yapılacak
18 Haziran 2016 Cumartesi 09:56

Başasistan kadrolarına yapılacak atamalar için 11.01.2015 tarihinde yazılı bilim sınavı,  17-18-19 Eylül 2015 tarihlerinde ise yapılan mülakat sınavı sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri neticesinde boş kalan başasistanlık kadrolarına ek yerleştirme yapılacaktır.
Kurumumuz eğitim ve araştırma hastaneleri başasistan kadrolarına yapılacak atamalarla ilgili olarak yapılan bilim sınavı ve sözlü sınav neticesinde yerleştirme yapılamayan kadrolara;

Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Sınavlara İlişkin Yönetmelik’in 13. maddesinin 1. fıkrasında yer alan “İlan edilen kadrolardan yerleştirme neticesinde veya atama için başvuru olmaması nedeniyle boş kalanlara, sınavlarda başarılı olup bir kadroya yerleştirilemeyen adaylardan yeniden tercih alınarak asıl yerleştirmedeki usule göre ilgili sınav döneminde bir defaya mahsus olmak üzere ek yerleştirme yapılır." hükme istinaden ek yerleştirme yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlan Edilen Kadroya Başvuru Yapabilmek İçin;

1-Bakanlığımızca yapılmış yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde her bir sınav için ayrı ayrı en az 60 ve üzeri puan almak kaydıyla başarılı olmak,

2-Başarılı olduğu halde herhangi bir kadroya yerleştirilememiş olmak gerekmektedir.
Her iki şartı birlikte sağlayan adaylar; ilk başvurularında atanmak istedikleri unvanda ilan edilen kadrolardan en fazla üç tercih yapabileceklerdir.

Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Başasistanlık Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Sınavlara İlişkin Yönetmelik’in 13. Maddesinin

2. fıkrası gereği; Bir kadroya yerleştirildiği halde atanmak için gerekli belgeleri tamamlamayan, ya da atanma hakkından vazgeçenler ek yerleştirme yapılacak kadrolara başvuru yapamaz, başvuru yapsalar dahi işleme alınmayacaktır.

TERCİH YAPACAK ADAYLAR EKLİ EK YERLEŞTİRME BAŞVURU FORMUNU KULLANACAKLARDIR.

Ek yerleştirme başvuruları 20/06/2016-15/07/2016 tarihleri arasında mesai saatleri (sabah 09.00- akşam 18.00 saatleri) içerisinde yapılacaktır.
Ek yerleştirme başvuru formu doldurularak Bakanlığımız huseyin.onen@saglik.gov.tr adresine gönderilecek ve belgenin aslı da doğrudan (elden) veya Kargo yolu ile aşağıda yer verilen adrese intikal ettirilecektir.

Adres :
Hüseyin ÖNEN, Yasemin ŞAHİN adına
Tıpta Uzmanlık Eğitim Birimi
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Ek Bina 4. Kat  
Nasuh Akar Mh. 1407. Sk.Pk:06520 Balgat/Çankaya/Ankara 
İletişim:705 19 58 – 705 24 26- 705 20 31
Not: Posta, kargo v.b. aracılığı ile dilekçelerin gönderilmesi durumunda yaşanabilecek gecikmelerden Kurumumuz sorumlu değildir. 
Ek yerleştirme başvuru formu ile Atama yapılacak münhal kadrolar aşağıda yer almaktadır.

Ek Yerleştirme Başvuru Formu için tıklayınız

Atama Yapılacak Münhal Kadrolar için tıklayınız
 

(sağlıkaktüel)


Etiketler; #
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.