Sağlık Müdüründen Örnek Davranış

Sağlık Müdüründen Örnek Davranış

Yol parası bulamadıkları için küçük bebeklerini Ankara Sami Ulus Çocuk Hastanesine götüremeyen aileye İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol makam otosunu tahsis etti.Müslüm ve Çiğdem Kodaş çiftinin 9 buçuk aylık bebekleri Ege’ye Bağışıklık Yetersizlik teşhisi konuldu. Küçük Ege’nin tedavisinin yapılabilmesi için Ankara’da Sami Ulus Çocuk hastanesine sevk edildi. Fakat aile çocuklarını bu hastaneye götürebilmek için yol parası bulamadı.

Bolu’nun fenomen ismi Mahmut Alan’dan yardım isteyen baba Müslüm Kodaş işsiz olduğunu ve günü birlik işlerde çalışarak ailesini geçindermeye çalıştığını çocuğunu Ankara’ya götürecek parasının olmadığını söyledi.  Alan babanın bu dramını sosyal medyadan duyurunca İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol aileyi hemen arayarak kendi makam otosunu tahsis ettiğini söyledi.

Kodaş ailesi bu ayın 14’ünde Demirkol’un makam otosuyla çocuklarını Ankara’ya tedaviye götürecekler.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 17:35YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 7 ay Önce

Hassasiyet tarafı iyi lakin devlet babanın cebinden ağalık yapmak bir yöneticiye hele hele ilin sağlık bossuna hiç yakışmayan bir davranış.kendi kesesine dokunmadıkça o iyilik iyilik değildir.

gerçek söyler
gerçek söyler - 7 ay Önce

Reklam yapmayın be kardeşim,gerçekten hayır yapmak istiyorsan aileye gerekli yardımı yaparsın kimseye de söylemezsin.Sen ve ALLAH bilir sadece .tribünlere oynamayın.

makam otosu
makam otosu - 7 ay Önce

hangi mevzuatta İl sağlık müdürünün makam aracı tahsis edilmiş,yazarsanız bizde öğreniriz.112 veya evde sağlık aracı ile taşımak zaten müdürlüğün görevi,bu bir lütuf değildir.

saglik
saglik - 7 ay Önce

Gerekli oldugu kadar bir o kadar da gereksiz binlerce insan ambulanslarla il ici ve iller arasi tasinabiliyorken, bu haber cok dusundurucu. Amac hizmetse Ambulans var. AMAC NE OLAKI ABISININ

OSMAN
OSMAN - 7 ay Önce

TAMAMEN ŞOV YAPMIŞ SAYIN MÜDÜR.İNSANLARIN LAVABOYA BİLE AMBULANSLA GİTTİĞİ GÜNÜMÜZDE NİYEKİNE MAKAM OTOSUYLA GÖNDERMİŞ.ÇAĞIR BİR AMBULANS DOLMUŞ GİBİ SENİ HERYERE GÖTÜRSÜN

Saglik emekçisi
Saglik emekçisi - 7 ay Önce

Müdür beyin yaptığı doğru değil. Ambülans var sevk gerekirse. Evde bakım araçlara var. Mevzuat olarak da sıkıntılı. Makam aracı hizmete özeldir. Samimi bulmadım bu hareketi

Hasan
Hasan - 7 ay Önce

Makam otosunu niyr tahsis ediyorsun, çok istersen kendi arabani ver yada ambulans ile gitsin. Şov yapıyor herkes.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 7 ay Önce

Peygamber efendimiz demiş ki bir elin yaptığı iyiliklerden diğer elinizin haberi olmayacak. İl sağlık müdürünün yaptığı iyilikten seksen milyonun haberi oldu, çok isterse gizliden kendi parasıyla gizli gönderebilir cebine harçlıkta kor. Bu konu bence çok hassas çok düşünmek lazım.


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması