EFSANE BAKAN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ÇALIŞMALARINA HIZ VERİR Mİ?

EFSANE BAKAN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ÇALIŞMALARINA HIZ VERİR Mİ?

EFSANE BAKAN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ÇALIŞMALARINA HIZ VERİR Mİ?
12 Temmuz 2016 Salı 15:19

 EFSANE BAKAN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ÇALIŞMALARINA HIZ VERİR Mİ? 

 

Öncelikle sağlık alanında yapılan dev yatırımların, dönüşüm programlarının, ileri ve teknolojik cihazlarla donatılmış hastaneler ile hasta memnuniyeti odaklı sistemin öncülüğünü yapan hatta bu alanda dünyada örnek gösterilebilecek düzeyde ilerleme kaydeden sistemin mimarı Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ Beyefendiye “II. Akdağ Dönemi”nde en içten dilek ve dualarımızla başarılar dileriz. 

Sayın Bakanım,  

Bakanlığınız döneminden tohumları atılan proje ve yatırımlar, 2013 yılı sonrasındaki yaklaşık 3 yıllık dönemde de meyvelerini vermeye devam etti. Yine bu dönemde gerek yurt dışında edindiğiniz deneyimler gerekse daha önceki döneminizin sizde bıraktığı tecrübe II. döneminizde de sağlıktaki gelişmelerin son hızla devam edeceğinin adeta bir teminatı gibi görünmektedir. 

Sayın Bakanım, 

2015 yılında yapılan Unvan Değişikliği Sınavı ise sonucu itibari ile kimseyi memnun etmedi; çünkü gerçekleştiren sınavın sorularının hemen hemen her alan ve branş için zor olması ve puanlama sisteminde çan eğrisi olarak adlandırılan sistemin uygulanmaması, çoğu unvan ve branşta kadroların boş kalmasına ve sınava giren personelin maddi kayıplar yaşamasına sebep olmuştur.  

Geçen 1 yıllık süreye rağmen yeni bir sınavın yapılacağına dair halen resmi bir açıklama yapılmamıştır.  

Sayın Bakanım, 

Personelin lehine olacak kararların her zaman destekçisi olduğunuzu biliyoruz. Bu nedenle daha efsane bakanımızdan esnek sınav sorularının olduğu ve puanlamada mümkünse çan eğrisi sisteminin uygulandığı (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde bunu engelleyen bir hüküm yok) yeni bir Unvan Değişikliği Sınavının en kısa sürede yapılmasını bekliyoruz.

Sağlık Bakanlığı dışındaki kurumlarda bu iş rutin olarak yılda bir kez yapılmasına rağmen Sağlık Bakanlığında bir türlü bu iş için kimse çalışma yapmıyor.

Sağlık Bakanlığındaki idareciler için küçük ama herhangi bir bölüm bitirip unvan değişikliği yapılmasını bekleyenler için büyük bir değişimi de beraberinde getirecek bu sınav için Sağlık Bakanımızın bir an önce çalışma başlatmasını istiyoruz.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.