Vekil Ebe Hemşire Alımı!

Vekil Ebe Hemşire Alımı!
16 Kasım 2017 Perşembe 01:03

657 sayılı Kanunun 86’ncı maddesinde “… köy ve beldelerdeki Ebelik ve Hemşireliğe ait boş kadrolara Maliye Bakanlığının izni ile, açıktan vekil atanabilir.” hükmü bulunmakta olup bu hüküm doğrultusunda Suriyeli vatandaşların geçici ikamet ettiği illerdeki sağlık evlerinde vekil ebe/hemşire alımı yapılmasına 28.04.2015 tarihli ve 1772 sayılı Bakanlık Onayı ile uygun görülmüş olup, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı Sözleşmeli Personel Atama Birimi’nin 11.05.2015 tarih ve 1950 sayılı “Vekil Ebe/Hemşire Alımı” yazısı gereğince, Müdürlüğümüz tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 86’ncı maddesi hükümleri uyarınca Müdürlüğümüzce açıktan vekil Ebe, Hemşire ve Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı Teknisyeni) alımı yapılacaktır.

İlan edilen yerlere başvuru yapacak olanların başvuru evraklarını Halk Sağlığı Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne 06.06.2016 tarihinden 10.06.2016 tarihi mesai bitimine kadar elden teslim etmeleri gerekmekte olup, teslim edilen belgelerde sonradan değişiklik ve ekleme yapılmayacaktır.

Aktif olarak çalışan Vekil Ebe, Hemşire ve Sağlık Memurlarının (Toplum Sağlığı Teknisyeni) başvuruları kabul edilmeyecektir.

657 sayılı Kanun kapsamında Devlet Memuru olarak görev yapmakta iken, Devlet Memurluğundan çıkarılma cezası ile görevine son verilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

İstifa etmek suretiyle görevinden ayrılanları 6 (altı) ay geçmeden başvuru yapamayacaklardır.

Vekil Ebe, Hemşire ve Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı Teknisyeni) alımı için yapılan başvurular 13-17.06.2016 tarihleri arasında komisyon üyeleri tarafından incelenip yerleşenlerin listesi 17.06.2016 tarihinde İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğünün web sitesinde (www.adanahsm.gov.tr) ilan edilecek olup, tercihleri doğrultusunda yerleştirmesi yapılanlardan görevine başlamayacak olanların 20/06/2016 tarihi mesai bitimine kadar İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne feragat dilekçesi vermeleri gerekmektedir.

Vekil Ebe, Hemşire ve Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı Teknisyeni) Mülakat ve Alım Komisyonu tarafından, başvuru evraklarının, incelenip değerlendirilerek, atama şartlarını taşıyanların görev yerlerine atamaları yapılan Vekil Ebe, Hemşire ve Sağlık Memurları (Toplum Sağlığı Teknisyeni) 01.07.2016 tarihinde görev yerlerine başlayış yapacaklardır.

Vekil Ebe/hemşire Alımı

https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/vekil-ebehemsire-alimi-h57572.html

4 Oca 2016 - Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 76 Sağlık Evine vekil ebe, hemşire ve sağlık memuru alımı yapılacak. Müracaat şartları ve istenilen ...

Vekil Ebe Hemşire Alım İlanı ( 15 Kişi)

https://www.personelsaglikhaber.net/.../vekil-ebe-hemsire-alim-ilani-15-kisi-h20834.h...

27 Eyl 2016 - Giresun'da kadrosu boş bulunan köy sağlık evlerine 15 vekil ebe ve hemşire alınacak. İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ...

Adana'ya Vekil Ebe Hemşire Alınacak - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/.../adana-ya-vekil-ebe-hemsire-alinacak-h64980....

19 Eki 2016 - hükmü bulunmakta olup bu hüküm doğrultusunda Suriyeli vatandaşların geçici ikamet ettiği illerdeki sağlık evlerinde vekil ebe/hemşire alımı ...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.