Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Diğer Sağlık Personelleri Alımı

2017 yılı bütçesi kapsamında planlanan 60 bin alım içerisinde, ATT ve diğer sağlık personellerine ne kadar alım yapılacak?

Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Diğer Sağlık Personelleri Alımı
23 Ekim 2017 Pazartesi 22:36

Bilindiği üzere, bakanlar tarafından yapılan neredeyse tüm açıklamalarda 60 bin personel alımının 2017 yılı içerisinde planlandığı aktarıldı. Bu açıklamalar kapsamında sadakata, liyakata önem verildiği ifade edildi. Memur alımları konusunda cimri davranılacağı, eskisine nazaran daha az personel alımı yapılarak norm kadro seviyelerine ulaşılmaya çalışılacağı ifade edildi. 60 bin personel alımı yapılacak ancak; sağlık çalışanları bu alımların ne kadarında yer alacak?

Hükümetin cimri politikayla izleyeceği memur alım süreci, FETÖ ile mücadele ve sızıntılara karşı tedbir maksatlı atılan önemli adımlardan bir tanesi. Buradan hareketle yapılacak memur alımlarında, zorunlu alımlara öncelik tanınacak. Savunma, eğitim, sağlık gibi noktalar zorunlu personel alımlarının gerçekleştirileceği alanlardır. Dolayısıyla diğer alanlara oranla, alımların yapılması yüksek ihtimaller arasındadır. Yapılacak alımlarda savunma koluna ve eğitim sektörüne gerçekleşecek hamlelerle beraber sağlık sektörü çalışanlarına da alımlar gerçekleşecek.

Bu alımlarda; doktor, hemşire gibi doğrudan meslek grubunu ifade eden istihdamları görmek mümkün olacak. ATT ve diğer sağlık personellerine yönelik alımlar ne kadar olacak? 2017 alımlarında kamupersoneli.net olarak ATT ve diğer sağlık personellerine yönelik istihdamların; geçen seneye göre biraz daha az gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. FETÖ ile mücadele kapsamında, sadakat ve liyakata dayalı yapılacak bu alımlarda, ATT ve diğer sağlık personellerinin alımına yönelik bir kısıtlama da söz konusu olabilir. Sağlık Bakanlığı' nın 2017 yılı kapsamındaki atamalarında 3-5 bin arasında personel alımı yapacağını varsayacak olursak; bu alımlardan yaklaşık olarak 500-600 personel alımının bahsi geçen meslek gruplarına yönelik yapılacağını düşünmekteyiz. Ancak umarız ki yapılacak olan bu alımlar, Sağlık Bakanlığından beklentisi olanlara yeterli olur.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 atamalarına bakıldığında ortaöğretim bazında en düşük atamanın ebe pozisyonu için yapıldığı görülmektedir. Buna göre ebe Hakkari iline 62 puan ile atama yapılırken en yüksek sağlık teknisyeni kadrosuna 98 puan ile atama yapıldı. Önlisans düzeyinde ki atamalara bakıldığında en düşük hemşire kadrosu için 60 puan ile atama yapıldığı ve en yüksek 97 puan ile sağlık teknikeri kadrosu için atamanın gerçekleştirildiği görülmektedir. Yine Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 atamalarına bakıldığında en düşük perfüzyonist kadrosu için 58 puan ile Ordu iline ve en yüksek 97 puan ile Şanlıurfa iline atama yapıldığı görülmektedir. Sayısal verilere bakıldığında ise lise, önlisans kadroları için yerleştirmelerin tamamının yapıldığı ve 4 kadro için yerleştirmelerin yapılamadığı görülmektedir.

​​​​​​

Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Diğer Sağlık Personelleri Alımı

https://www.personelsaglikhaber.net/.../acil-tip-teknisyenleri-att-ve-diger-saglik-perso...

1 gün önce - 2017 yılı bütçesi kapsamında planlanan 60 bin alım içerisinde ATT ve diğer sağlık personellerine ne kadar alım yapılacak?

2017 Yılında ATT (112 Acil Servis Personeli) Alımı ... - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/.../2017-yilinda-att-112-acil-servis-personeli-alim...

9 Eyl 2017 - Yıl içinde Sağlık Bakanlığı personel alım ilanları yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Acil Tıp Teknisyenleri 2017'de alım ...

Atamalar haberleri - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/atamalar

Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Diğer Sağlık Personelleri Alımı ... Sağlık Memuru Ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.

Att Alımı Arama Sonuçları - Personel Gazete Sağlık Personeli ...

www.personelsaglikhaber.net/index.php?m=arama&page=3&q=att%20alımı...

Üniversitede çalışan sözleşmeli, Sağlık Bakanlığı alımına başvurabilir mi? Bir üniversitede Acil tıp teknisyeni olarak sözleşmeli (4/B) statüde çalışıyorum.

Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Att, Sağlık Memuru Ase Alımı...

https://www.personelsaglikhaber.net/.../kamu-gorevlisi-olmayan-ebe-hemsire-att-sagli...

Aile Hekimliği Uygulamasında Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenleri Aile Sağlığı Elemanı Olarak İstihdam Edilecektir.

Acil Tıp Teknisyenleri: Hastanede Çalışanlara ... - Personel Sağlık

www.personelsaglikhaber.net/.../acil-tip-teknisyenleri-hastanede-calisanlara-gore-cok-da...

KPSS–2017/3 Alımı Göreve Başlama Hakkında Duyurular. 0 ... Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, ''Saldırıya uğruyoruz.

AVM'lere Doktor,ATT ve Paramedik Zorunluluğu ... - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/.../avm-lere-doktoratt-ve-paramedik-zorunlulugu...

23 Şub 2017 - Yönetmeliğe göre, satış alanı 20 bin ile 50 bin metrekare arasındaki AVM'lerde 2 acil tıp teknisyeni, 50 bin ile 100 bin metrekare arasındaki ...

att boşta kalacak - Personel Sağlık

https://www.personelsaglikhaber.net/arsiv/att-bosta-kalacak-h15881.html

2 Tem 2015 - İlerleyen süreçte 112 Sağlık Hizmetleri sunumunu ATT ve ... maalesef bugün değişik illerde 112 Ambulanslarına taşeron şoför alımına başlamış ve bu ... yaklaşık 50.000 civarında Acil Tıp Teknisyeni bulunmakta olup, bunların ...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.