19 Bin Sağlık İşçisi ve 12 Bin Doktor Alımı Yapılacak

Bakan Demircan, Çorum Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en başarılı olduğu alanlardan birinin sağlık olduğunu ve birçok ülke için Türkiye'nin örnek teşkil ettiğini söyledi.

19 Bin Sağlık İşçisi ve 12 Bin Doktor Alımı Yapılacak

Yıllar önce Türkiye'de rahatsızlanan yabancıların kendi ülkelerince alınarak uçakla götürüldüğünü anlatan Demircan, "Gençliğimizde 'bir Alman vatandaşı Türkiye'ye gelmiş, hastalanmış, Almanya uçak göndermiş, hastasını, vatandaşını almış götürmüş' derlerdi. Gazetelerde böyle haberler çıkardı, imrenirdik. Kendimiz için hayal etmekte zorlanırdık ama şu an Türkiye'nin 4 ambulans uçağı ve 19 helikopteri hazır bekliyor. Hastalarımızın nakli konusunda en ufak sıkıntımız yok." diye konuştu.

Bakan Demircan, hastanelerin son derece modern bir yapıya kavuşturulduğunu dile getirerek, "Önceden hastanelerde özel oda bulmak sorundu. Ameliyat ettiğiniz hastalara yoğun bakım odası bulmak kolay değildi, pek çoğunda yoktu. Bu zorluklar şimdi unutuldu. Şu an hastanelerimizin tüm odaları özel oda, tek kişilik veya iki kişilik. Türkiye sağlık altyapısını yeniliyor, bunun da çoğu gitti azı kaldı. Yeni konsept çerçevesinde hastanelerimizi yeniliyoruz." dedi.

Demircan, şöyle devam etti:

"Sadece binaları, mekanı yenilemekle kalmıyoruz. Türkiye'nin ciddi hekim açığı vardı. Hala da var. Bunları inşallah tamamlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu sene 56 bin sağlık personeli, doktor, hemşire, sağlık çalışanı, teknisyeni, teknikeri ve sağlık işçisi... Şu an ilanda ÖSYM'de, 18 bin hemşire, sağlık teknisyeni, teknikeri olmak üzere 30 meslek grubundan alım yapıyoruz. 9 bin kişi bir ay önce aldık, 19 bin de sağlık işçisi alacağız. Önümüzdeki günlerde ilana çıkıyoruz, bu yıl 12 bin de doktor alıyoruz, kadromuza dahil ediyoruz."
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumcu
Yorumcu - 8 ay Önce

Sağlık işçisi nedir ya! Doktor dışındakine sağlık personeli demeye zorlanırken, şimdi bir de sağlık işçisi kavramı çıktı. Doktor ve sağlık işçisi! Yine doktorlar bir kenara ayrılmış. İşçilik kötü bişey değil yanlış anlaşılmasın bu arada, biz sağlık personelini bir kavrama sığdıramadılar. Doktor dahil herkesi sağlık personeli olarak adlandırılacak bir sağlık bakanımız olmadı. Yeni döneme inşAllah...

Akrep
Akrep - 8 ay Önce

Herkes memnun peki ya saglik calisanlari !!?? Pek iscisi sayilmayiz Ameledir o

Aabb
Aabb - 8 ay Önce

Sağlık işçisi nası olacak acaba

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 8 ay Önce

Sağlık personeli demek bu kadar zormu yada ismimi değiştirilmeye çalışılıyor sağlık işçisi kelimesi hicde hoş değil.

Sm
Sm - 8 ay Önce

Sağlık işçisi işi karıştırmasa bari.

önal
önal - 8 ay Önce

yıpranma ile ilgili bi açıklama yap. haftaya mecliste. haftaya mecliste... alıştık.

Sağlıkmen
Sağlıkmen - 8 ay Önce

Ne gerek var işçiye,memlekette kimseyi çalıştırmaya güç yetmiyor.şirket elemanlarına güç yetmedi,şimdide işçi mi?yerine 10 bin hemşire alınsa daha faydalı olmaz mı?

ortaöğretim tıbbi sekreter
ortaöğretim tıbbi sekreter - 8 ay Önce

inşAllah kpss şartı gelir ve şu açık öğretimden tds okuyup 6 yıl emek verdik diyen yalancılara öncelik kalkar. sağlık meslek lisesi yok sayılmamalı


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması