Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler Eğitimi Tamamlandı

Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler Eğitimi Tamamlandı

Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler Eğitimi Tamamlandı
30 Aralık 2015 Çarşamba 13:08

Türkiye Kadın ve Üreme Sağlığı Programı kapsamında yürütülen Modül Hizmet İçi Eğitimleri 07.12.2015 tarihinde Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü Koordinasyonunda ÜSEM Eğitimcileri Sürül DEMİRCİ ve Saadet ALTUNTAŞ tarafından başlatılmıştır.

Eğitim başlangıç gününde Halk Sağlığı Müdürümüz Sayın Dr. Abdullah GÜLEÇ ziyarette bulunmuş ve şu değerlendirmeleri yapmıştır. “ Aile hekimlerimiz ve Aile Sağlığı çalışanlarımız tüm ailelerimizin mahremine girebilen ve onların tüm dertlerini bire bir dinleyebilen üniter yapılarımızdır. Aile hekimlerimiz bu bağlamda yapacakları çalışmalarla
sağlıkta toplumsal huzurun ve istikrarın sağlanmasında çok önemlidir. Yapılan bu eğitimler günümüz şartlarına uyumu, pratik yetilerimizin pekişmesini ve zindeliğimizin devamlılığını sağlamakta önem arz etmektedir. Aile hekimliği sistemi ile birçok sorunun önüne geçildiğini ve ilerleyen süreçte çalışmalarla diğer sorunlarında halledileceğini görmekteyiz. Gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki Aile hekimlerimiz toplumumuzun sağlığının korunması ve sağlık sorunlarının çözümünde en önemli dinamiğidir. Bu sebepten dolayı bizler Aile Hekimlerimize çok iş düştüğünü ve bu konuda destekçileri olacağımızı söylüyoruz. Ben kendilerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, bu hizmetlerinin günümüz şartlarına uygun kalitede artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

Modüler Eğitim Danışmanlığı konuları arasında ''Üreme Sağlığına Giriş, Aile Planlaması Danışmanlığı, Güvenli Annelik, Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar, Gençlere Yönelik Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Hizmetleri ''yer almaktadır. Bu konuların dâhilinde Türkiye'de Anne ve Bebek Ölümlerini azaltmak, gelişmiş ülkeler hedefini tutturmak ve hizmete ulaşamayan kitlelerinde kaliteli hizmeti kullanma becerisini geliştirmek hedeflenmiştir.

Artvin İli olarak 2006,2007 ve 2010 yıllarında yapılan Üreme Sağlığı Hizmet İçi Eğitimlerinin devamı niteliği taşıyan eğitimlere 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında da devam edilmiştir. Eğitimlerin çıktısı olarak göze çarpan katılımcı memnuniyeti, tecrübe paylaşımları ve sahadaki eksikliklerin dile getirildiği interaktif katılımlı eğitim olmuştur. 25.12.2015 tarihinde eğitimin son gününde Halk Sağlığı Müdürümüz Sayın Dr. Abdullah GÜLEÇ, Halk Sağlığı Müdür Yardımcımız Sayın Dr. Osman Dursun, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdür Vekili Sayın Muhammet TEKİN' in katılımlarıyla sertifika töreni düzenlenmiştir. Eğitime katılan katılımcılara Halk Sağlığı Müdürümüz Sayın Dr. Abdullah Güleç tarafından Üreme ve Cinsel Sağlık Modüler Eğitimi Sertifikaları verilerek eğitim son bulmuştur.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.