Zam Dışında Konularda Elde Edilen Haklar

Hakem Kurulu zamdan sonra memurlara verilecek yan hakları da belirledi. Bunlar arasında yiyecek yardımından fazla mesaiye, ek ücretten kamu konutuna kadar 30 yeni hak var

Zam Dışında Konularda Elde Edilen Haklar
01 Haziran 2012 Cuma 10:36

 Hakem Kurulu zamdan sonra memurlara verilecek yan hakları da belirledi. Bunlar arasında yiyecek yardımından fazla mesaiye, ek ücretten kamu konutuna kadar 30 yeni hak var

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun bu yıl için yüzde 11 zam belirlediği memurlara verilecek mali ve sosyal haklar da belirlendi. Buna göre 4.5 milyon memur ve memur emeklisi için 30 yeni yan hakla iyileştirmeler yapılacak. Memurlara, 1 Ocak-14 Haziran tarihlerini kapsayan dönem için belirlenen fark ödemesinin yüzde 2.25'i oranında ayrıca fark ödemesi gerçekleştirilecek.

YİYECEK YARDIMI

Sözleşmeli personel yiyecek yardımından faydalanacak.Enerji, maden ve ulaştırma hizmet kolundakilere koruyucu gıda yardımı yapılacak. Kütüphaneci, müze araştırmacısı, arşivci, sosyolog, kitap pataloğu ve folklor araştırmacıları "iş güçlüğü ve iş riski" kapsamında ödenen zam puanları ve ek tazminatlardan yararlanacak. Doçent ve profesör atama jürisinde yer alan akademisyene "akademik jüri ücreti" verilecek. Acil tıp teknikerleri ve teknisyenlerinin performans puanlarına artı 10 puan eklenecek. Tabip dışı personelin ek ödemeleri her ay aylıklarıyla birlikte verilecek. 112 acil serviste görev yapanlar da ek ödemeden faydalanacak.

LOJMAN KOLAYLIĞI

Belediye alan sınırları dışında olan baraj, termik santral, maden sahası ve ocakları, fabrika, şantiye, trafo, gar ve istasyonlar gibi yerlerde bulunan kamu konutları da hizmete tahsis edilecek ve buralardan kira bedeli alınmayacak. 15 Temmuz 2012'den itibaren çocuk için verilmekte olan aile yardımı ödeneği, burs alan veya devletçe okutulan çocuklar için de verilecek. Tarım ve ormancılık hizmet kolunda çalışanlara koruyucu giyim malzemesi ile yangın tazminatı ve fazla çalışma ücreti verilecek.

ÖĞRETMENE 700 TL ÖDENEK

Öğretim yılına hazırlık ödeneği 700 liraya çıkarıldı. İkili öğretim yapan örgün eğitim kurumlarındaki yöneticilerin ek ders ücreti ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenecek. Rehber ile yüksek lisans yapan öğretmenlere ek ders ücreti verilecek. Nüfus Genel Müdürlüğü çalışanlarına seçimde fazla mesai ödenecek.

SANATÇIYA 5 KAT FAZLA MESAİ

Yüksek eğitim kurumları disiplin kurullarında sendika temsilcileri de yer alacak.

4C'li personelin çalışma süreleri 11 ay 28 güne çıkartıldı.

Emeklilere ödenen tazminat 750 liradan 851 liraya yükseldi.

Sanatçılara saat 24'ten sonra yaptığı çalışmalarda, fazla çalışma tutarının 5 katı oranında fazla çalışma ücreti ödenecek.

"Bölge" sınırına göre belirlenen seyyar görev tazminatlarında "il sınırı" esas alınacak.

KİT'lerce kamu konutu tahsil edilen personelden kira birim bedellerinin yüzde 85'i alınacak.

Yardımcı hizmetler sınıfındaki itfaiyecilerin kadrosu değişti.

Müezzinlere dini bayram günlerinde fazla çalışma ücretinin 3 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar ek ücret ödenecek.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.