Yerel Yönetim Paketi Sevri Hortlatır‏

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, yerel yönetim paketi ile ilgili olarak basın yayın kuruluşlarına servis edilen haberler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:"yerel yönetim paketi" adı altında basın yayın kuruluşlarına servis edilen çalışmayı dehşet ve ibretle takip ediyoruz.

Yerel Yönetim Paketi Sevri Hortlatır‏
25 Temmuz 2012 Çarşamba 12:10

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, yerel yönetim paketi ile ilgili olarak basın yayın kuruluşlarına servis edilen haberler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:"yerel yönetim paketi" adı altında basın yayın kuruluşlarına servis edilen çalışmayı dehşet ve ibretle takip ediyoruz.

Basına verilen çalışmada başkanlık sistemine geçişin bir parçası olarak yerel yönetimlere; devlet memurlarını atama, vergi ve harç yetkisi, her ilin tek bir belediye başkanı ve tek bir meclisi olması, İçişleri Bakanlığı'nın belediye başkanlarını görevden alma yetkisinin kaldırılması gibi tam anlamıyla "Federalizmi" ve bölgesel özerkliği çağrıştıran düzenlemeler içermekte olduğunu belirtti.  
İş Güvencesi Kaldırılan Sağlık Çalışanları Referandumda Gereğini Yapar 
Bu çalışma asla gündeme alınmamalı diyen Erözgün, Sağlık çalışanlarının yerel idareler tarafından atanması, iş güvencelerinin görev yaptığı ille sınırlandırılması ve memurların başka ile tayin haklarının ellerinden alınması gibi memur güvencesini ortadan kaldıracak çalışmalar Başkanlık sistemine destek verecek birçok sağlık çalışanının karşı çıkmasına ve olası referandumda ret oyu vermesine yol açacağını da umarım düşünmüşlerdir. Eğitim ve sağlıkta Kamu yararını ve idari bütünlüğü ortadan kaldıracak bir yasal düzenlemeye en çok çalışanı bulunan iki bakanlık mensupları beklenenin üzerinde bir tepkiyi ortaya koyacağından bu çalışmayı yapanlar da bunu planlayanlarda endişe etmesinler. Bu çalışma asla gündeme alınmamalı bir grup çalışması olarak bakılıp çöpe atılmalı dedi. 
Sevr Paçavrasının 62 maddesi ile Terör Örgütünün talepleri aynıdır  
Bu ve benzeri çalışmaların 100 yılı aşkın bir zamandır bazı dış mihraklarca milletimize dayatılan, bir sevr dayatması olduğunu biliyoruz diyen Erözgün, Atalarımızın, vatanımızın her karış toprağını kanlarıyla sulayarak parçalayıp attığı Sevr paçavrasının Kürdistan başlıklı 62. maddesinde, topraklarımızın bir bölümü için yerel özerklik öngörülmüştür. Terör örgütünün Genel Başkanlık Konseyi tarafından 2003 yılında yapılan açıklama da yine "Yerel yönetimlerin yetkileri artırılarak sağlık ve kültür başta olmak üzere bazı hizmetler yerel yönetimlere bırakılarak demokrasinin derinleşmesi sağlanmalıdır." ifadesi ile Sevr'in 62 maddesi aynı şeyi dillendirmekte olduğunu vurguladı. 
Demokrasi Adı Altında Getirilen Yeni Sevr Dayatmalarını da Parçalarız 
Servi bir kere parçalayıp yırttık, Emperyalist ülkeler şimdi yeni sevr dayatmalarından vazgeçmeyeceklerine göre demokrasi adı altında getirtilmeye çalışan sevr yutturmacalarını da yırtacağımızı bilmiyorlarsa öğrenecekler diyen Erözgün, Devletimizin yapılanmasını değiştirerek federal bir yapıyı getirme arzusu tehlikeli bir arzudur. Hiç kimsenin devletimizin üniter yapısı, milletimizin bölünmez bütünlüğü üzerinde oyun oynamaması ve bu çalışmayı yapanlarında hadlerini aştıklarının farkında olduğumuzu bu maceradan vazgeçmelerini tavsiye ediyorum dedi. 
Devletimizin yapısının değiştirilmesi, kamu görevlilerimizin özerkleştirilmiş yerel yönetimlerin idaresine verilmesi, düpedüz maceradır diyen Erözgün, Herkes kabullense bile kamu çalışanları böyle bir durumu asla kabul etmeyecektir bu tür düzenlemelerin Sevr düzenlemeleri olduğunu herkese anlatacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin üniter yapısını zedeleyecek girişimlerden uzak durmaya ve maceracıları bu maceradan vazgeçmeye çağırıyorum ve Sorumlu bir sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşen bir milli vazife olarak siyasi iradeyi uyarıyorum dedi.  
Türk Milleti Asla Bu Hesabı Görmeden Tarih Sahnesinden Ayrılmaz  
Erözgün, Emperyal ülkelerin gündemi olan Suriye’deki gibi oluk oluk akan kardeşkanlarıdır. İç savaş çıkartılan ülkede satacakları silahlar ve o silahlardan kazanacakları paralardır. Ülkemizde oynanan asıl oyun hain terörü durdurmak adına daha büyük bir iç savaşı nasıl çıkartılabilir? bu hesapların yapılmasıdır. Bu hesaplara asla kimse alet ve oyuncak olmasın, buna figüranlık yapanları tarih asla affetmez, tarih affetse bile Türk Milleti asla bu hesabı görmeden tarih sahnesinden ayrılmaz. Gerekirse yeni bir Çanakkale yazarız, diye sert bir şekilde uyardı.    
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.