YENİ- Lisans Tamamlama Başlıyor

2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurmuş adayların tercih işlemleri

YENİ- Lisans Tamamlama Başlıyor

Yüksek Öğretim Kurulu Yürütme Kurulunca Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programları tercih ve yerleştirme işlemleri için alınan kararlar ve Önemli noktalar;
                    
1.Adayların en az 1 en fazla 20 tercih yapabilir,
                    
2.Yerleştirme işleminin adayların ön lisans not ortalamalarının 2 ile çarpılarak elde edilen puanlara göre sıralanarak yapılmasına, 2015 yılında yerleşen adayların bir sonraki yıl yerleştirme işlemine başvurmaları halinde ön lisans not ortalamalarının 1 ile çarpılarak yerleştirme işlemine alınacaktır. 
                    
3.Yerleştirme işlemleri adayların beyanı üzerinden yapıldığından kayıt sırasında adayların mezuniyet tarihi, diploma ve mezuniyet not ortalamalarının yerleştikleri üniversite tarafından kontrol edilerek kayıtlarının yapılmasına, kendi lehine yanlış beyan veren adayların yerleştirmeden doğan haklarını kaybetmesine neden olacaktır.                    
4.Kayıtların 07-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili yükseköğretim kurumları tarafından yapılmasına, bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adayların kayıt haklarını kaybetmesine neden olacaktır.
                    
5.Sağlık alanında lisans tamamlama programlarının her yıl katkı payı ve öğrenim ücretine ilişkin alınan Bakanlar Kurulu kararında yer almadığından adayların söz konusu lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödemelerine karar verilmiştir.
                    
TERCİH İŞLEMLERİNDE İZLENECEK YÖNTEM İÇİN AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ. AÇIKLAMALARI OKUMADAN TERCİH İŞLEMLERİNE BAŞLAMAYINIZ.
                

2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak sağlık  lisans tamamlama programlarına başvurmuş adayların tercih işlemleri Bugun  saat 14.30 da açılacaktır. İşlemler https://yoksis.yok.gov.tr/BTS adresinden yapılacak
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması